reklamı kapat

POPÜLER

Moto 360’ın heyecanı giderek artıran ilk kullanım videosu yayınlandı [Video]


Motorola
tasarım ekibinin en göz alıcı eseri olan Moto 360‘a ilişkin heyecanımızı arttıracak ve bir nebze olsun merakımızı giderecek yaklaşık iki dakikalık bir kullanım videosu yayınlandı. Bir diğer Android Wear işletim sistemli akıllı saat olan LG G Watch‘ın resmi tanıtımının hemen arkasından gelen Moto 360 videosu G Watch’a rakipsiz olmadığını hatırlatmayı başarıyor.

Kullanım videosunda ilk göze çarpan nokta olarak, saatin oval tasarımına rağmen yazılımın tam yuvarlak ekranı kullanmayarak alt kısımda ufak da olsa bir boşluk bırakması gösterilebilir. Ancak bu durum çerçeveli tasarımları dikkate alındığında hem LG G Watch’da hem de bir diğer rakip olan Pebble‘da da mevcut denilebilir. Diğer göze çarpan noktalar ise elbette ki kullanılan farklı saat arayüzlerinin güzelliği ve akıcılığı olarak sıralanabilir.

Videoda Moto 360’ın hem fiziksel tuş aracılığıyla hem de dokunmatik ekran sayesinde nasıl aktif hale getirilebileceği gösterilerek çeşitli temel görevlerin saat üzerinden kontrol şekilleri detaylı biçimde açıklanıyor. Akıllı saatin ekranının iki bölümden oluştuğu varsayıldığında, gelen uyarılar saatin alt bölümde görüntülenirken sola ya da sağa doğru uyarılar sürüklenerek ekrandan kaldırılabiliyor veya tam ekran konumunda görüntülenebiliyor.

Halen Motorola tarafından net bir çıkış tarihi belirtilmemekle birlikte bu yaz sonunda teknolojiseverlerle buluşacağı belirtilen Moto 360, hiç kuşku yok ki en merakla beklenen akıllı saatler listesinin en üstlerinde yer alıyor. Moto 360 kullanım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Moto 360’ın heyecanı giderek artıran ilk kullanım videosu yayınlandı [Video]” için 3 cevap

  1. Aşarhan Büyükgenç dedi ki:

    Ios ile calismayacagi net gibi…

  2. alijamal dedi ki:

    Moto 360 bu işi yapmış abi. Teknik özellikleride yüklermisiniz

  3. Güney Şar dedi ki:

    🙂