reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat rehberi

FARKLI ÖZELLİKLERİYLE BİRBİRİNDEN AYRILAN AKILLI SAATLERİN DEVLER LİGİNİ SİZİN İÇİN MERCEK ALTINA ALDIK

Aslında akıllı saatler çok eskiye dayanıyor ancak kıvılcım Pebble’ın Kickstarter’da 10 milyon doların üzerinde destek toplayarak rekor kırmasıyla tekrar parladı. Bir anda dev teknoloji firmalarının gözünü akıllı saat pazarına çevirmesine yol açan bu talep, şu günlerde iyice yoğunlaşan sıkı bir rekabeti ortaya çıkardı. Samsung’un birbiri ardına tanıttığı modelleriyle başını çektiği akıllı saat pazarı, ilerleyen günlerde Google’ın Android Wear işletim sistemiyle hareketlenerek yazılım yönünden kısmen tek tipleşse de aslında herkesin gözü bir firmaya kitlenmiş durumdaydı; Apple… Uzunca bir sessizliğin ve yoğun çalışmanın ardından beklenen ürün, beklenmeyen bir isimle; Apple Watch olarak karşımıza çıktı ve bir kez daha pazarın dinamiklerini yeniden şekillendirmeyi başardı.

Ancak bu defa işi akıllı telefon pazarındaki kadar kolay olmayacak. Zira Samsung, Motorola, LG ve Asus gibi rakipler hem tasarım hem de donanım ve yazılım yönünden oldukça güçlü akıllı saatleriyle Apple’ın karşısında yer alırken diğer yanda bir “halk kahramanı” olan Pebble, doğru adımlarla gelişimini sürdürmeye ve güçlenmeye devam ediyor. Tüm markaların ortak iddiası, saat olmanın yanı sıra kullanıcıları için bir yaşam koçu görevi üstlenmek ve hayatlarını kolaylaştırmak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Akıllı saat rehberi” için 4 cevap

 1. Hüseyin EROL dedi ki:

  Bizim Sony Smartband Talk Amatör küme de mi yani.. :

 2. Emre Güneş dedi ki:

  bu sayfayı yenilemeyi düşünüyor musunuz acaba 🙂 ?

 3. Emir Ulaş Varışoğlu dedi ki:

  Merhaba, dosya harika fakat güncel tutmakta yarar var. En kısa zamanda yeni modelleri de ekleyebilirseniz süper olacak. Ayrıca ciddi sayıda iPhone kullanan bir kitle olduğu için Android Wear tabanlı saatlerin iOS ile kullanılırkenki performansını da belirtebilir misiniz? Şahsen iPhone kullanıyorum ama Apple Watch’u beğenmedim. Alternatif olarak Android Wear bir saat arıyorum. Teşekkürler.

 4. Ekrem dedi ki:

  Ben 2 adet moto 360 kullanıyorum. şarjının günü çıkarmadığını söylemişsiniz. bende bluetooth a bağlı şekilde 12-14 saatten fazla gidiyor akşam eve geldiğimde saati çıkarıyorum şarj standına koyuyorum. normal çalışan birisi sabah 8 de işe gidip akşam 19-20 gibi eve geldiğinde zaten 12-14 saat yarım günlük şarj birisine fazlası ile yeterli oluyor. Bu durumda nasıl günü çıkarmıyor onu merak ettim. Bazen ekran modunu kapadığımda sadece gündüz kullandığımda şarjını 2 gün sadece gündüz olarakta kullanabiliyorum.