reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat rehberi

sony-smartwatch-3-01

SONY SMARTWATCH 3

SUYA DAYANIKLI

AKILLI SAAT PAZARININ TECRÜBELİLERİNDEN SONY, SmartWatch SERİSİNİ HEM TASARIM HEM DE DONANIM OLARAK BİR ÜST NOKTAYA TAŞIYOR

Android Wear işletim sisteminin fonksiyonelliğini Sony teknolojisiyle birleştiren SmartWatch 3, selefini daha yüksek çözünürlüklü ekran ve geliştirilmiş tasarım ile geride bırakıyor. Geleneksel kare ekran tasarımından vazgeçmeyen Sony, kıvrımlı çerçeveye sahip silikon kayış ile hem akıllı saatine daha yumuşak hatlar kazandırıyor hem de SmartWatch 3’ün her tür sporda kullanımına imkan sağlıyor. Saatin sağına yerleştirilen tek fiziksel tuşu bulunan SmartWatch 3, siyah, sarı, pembe ve beyaz renge sahip dört farklı silikon kayış seçeneği ile satışa sunuluyor.

Sadece 45 gram ağırlığındaki SmartWatch 3’e ihtiyacı olan güç, 1,2 Ghz ARM A7 işlemci, 512 MB RAM ve 4 GB hafıza ile sağlanıyor. Yazılım yönünde akıllı saatlerin olmazsa olmazı sağlıklı yaşam uygulamalarını destekleyebilmek için ivmeölçer, pusula, GPS ve jiroskop teknolojilerinden yararlanan akıllı saat, selefinin en çok eleştirilen eksikliği olan Bluetooth 4.0’a ilaveten NFC teknolojisini de destekleyerek bağlantı yeteneklerini taçlandırılmış durumda. Sesle komut ve arama işlevlerini yerine getirebilen SmartWatch 3’ün rakiplerine karşı en büyük üstünlüğü ise kullanım süresi olarak gösterilebilir. SmartWatch 3’ün pili 2 ila 5 gün arasında kesintisiz kullanım vadediyor. Toz ve suya dayanıklılık konusunda da IP68 sertifikasıyla da hem rakiplerinden ayrılan hem de kullanıcılarına güven veren akıllı saat, kalp ritmi konusunda ise ne yazık ki bu alanda bir adım geride kalıyor. Genel itibariyle değerlendirildiğinde SmartWatch 3, bir önceki model olan SmartWatch 2’ye göre önemli donanım iyileştirmeleri içeren ve görsellikten ziyade fonksiyonlara odaklanan güçlü bir akıllı saat olarak gösterilebilir.

sony-smartwatch-3-02

Sony farkı
“Transflective” adı verilen özel TFT LCD ekran gün ışığında dahi keskin ve parlak görüntü vadediyor.

ARTI-EKSİ
+ IP68 sertifikası, uzun pil ömrü, dahili GPS
– 22 mm’lik klasik kayışların kullanılamayışı, kalp ritmi sensörü yok