reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı saat rehberi

apple-watch-01

APPLE WATCH

YENİ İKON

Uzunca bir sure iWatch olarak andığımız fakat Apple Watch adıyla karşımıza çıkan Apple’ın akıllı saati, adının yanı sıra sahip olduğu özellikleriyle de teknoloji severleri şaşırtmayı başardı. Apple Watch, firmanın klasik tasarım felsefesine sadık kalarak oldukça fazla teknolojiyi sade bir tasarımla bütünleştirmeyi başarıyor. Bu başarının anahtarı ise ekranda gizli. Çoklu dokunma özelliğine destek veren dokunmatik Retina ekranlı Apple Watch ailesinden Sport modeli Ion-X ile güçlendirilmiş camla kaplıyken, Apple Watch ve Apple Watch Edition safir ekranlarla kaplı. “Force Touch” adı verilen teknoloji, cihaza dokunurken uygulanan basıncı da ölçerek ek kullanım şekli sunduğundan ufak ekran boyutunu maksimum verim ve minimum hareketle kullanma imkanı sağlıyor. Saatin sağ tarafında yer alan Digital Crown adındaki döner düğme de birden fazla işleve sahip. Kısmen ana ekran düğmesinin yerini alan bu düğme, aynı zamanda menüler arasında seçim yapmayı ve fotoğraflara yakınlaşıp uzaklaşmayı mümkün kılıyor.

Basit ancak kullanışlı bir yenilik diyebileceğimiz Digital Crown saatin arayüzünü daha da sezgisel hale getiriyor. Apple Watch’taki ufak ancak kullanışlı bir başka özellik de otomatik yanıtlar. Saate iletilen mesajların içeriğini analiz ederek kısa yanıtlar hazırlayan bu özellik sayesinde klavyeye gerek kalmaksızın saat üzerinden mesajı yanıtlamak mümkün. Yeni tanıtılan Apple Pay ödeme sistemini destekleyen NFC teknolojisi ve birçok farklı sensörü aracılığıyla sağlıklı yaşama yönelik ölçümleri ile özellik hanesini artılarla dolduran Apple Watch, farklı tasarımlarıyla da hitap ettiği kitleyi genişletmeyi başarıyor. Ayrıca diğer Apple Watch kullanıcılarına kalp atışlarını yollamak gibi özellikleri yaratıcı fikirlere kapılarını sonuna kadar açıyor.

apple-watch-02
Seç beğen al!
Apple Watch iki farklı boy, üç model ve altı kaplama seçeneği ile her tür kullanıcının beğenisine hitap etmeyi amaçlıyor.

ARTI-EKSİ
+ Farklı model seçenekleri, uygulama zenginliği, Siri desteği, gelişmiş sensör teknolojisi, yüksek kaliteli malzeme
– Yüksek fiyat, GPS yok