reklamı kapat

POPÜLER

Moto X Style, iPhone 6’nın kamera performansını geçti

Popüler kamera benchmark internet sitesi DxOMark, dün tanıtılan Motorola Moto X Style’ın kamerasını mercek altına aldı. DxOMark’ın paylaştığı rakamlara göre Moto X Style’ın kamera performansı iPhone 6’yı geride bıraktı.

Dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu olarak lanse edilen Moto X Style, yapılan testte 83 puan alırken iPhone 6 Plus ve iPhone 6 82 puan aldı. Listenin birinci sırasında ise 86 puan alan Samsung Galaxy S6 edge yer alıyor. DxOMark, Moto X Style’ın kamerasının dış çekimlerde oldukça başarılı olduğunu ve her ışık koşulunda kameranın doğru odaklama yaptığının altını çiziyor. DXoMark bunun yanında telefonun şimdiye kadarki en iyi görüntü sabitleme yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor.

moto x style

Moto X Style’ın kamera özelliklerini hatırlatmakta yarar var. F/2.0 diyaframlı, 21 megapiksel çözünürlük sunan kameraya sahip telefonda geniş açı lens ve Sony imzasını taşıyan IMX230 sensör kullanılıyor. Faz algılamalı otomatik netleme, çift LED flaş desteği kameranın sundğu özellikler arasında.

moto x style

moto x style