reklamı kapat

POPÜLER

Motorola’dan tuş kilidini açabilen akıllı dijital dövme [Video]

Motorola, günlük yaşamda akıllı cihazlarını yoğun şekilde kullanan kişiler için geliştirdiği bu dijital dövme ile telefonun kilit ekranının sadece tek hamlede açılmasını sağlayarak uzun vadede zamandan önemli oranda tasarruf sağlıyor.

İnsanların telefonlarına gelen uygulama bildirimleri, çağrı ya da kısa mesajları görüntüleyebilmeleri için her seferinde şifreli tuş kilidini açmak zorunda kaldıklarına dikkat çeken geliştiriciler, bunun bir süre sonra zahmet haline geldiğinin altını çiziyorlar. Kişisel veri güvenliği için olmazsa olmazlardan kabul edilen şifrelere yenilikçi bir çözüm geliştiren Motorola ekibi, VivaLnk ismindeki dijital dövme ile konuya farklı bir çakış açısı kazandırıyor.

vivalnk

NFC altyapısıyla çalışan ve insan tenine yapışabilen dijital dövme, telefon ile temas ettiğinde aktifleşiyor. Yüz tanıma, desen ve şifre türündeki kilit ekranı giriş yöntemlerini devre dışı bırakan VivaLnk, suya ve insan terine dayanıklılığıyla uzun kullanım ömrü sunuyor. Her bir dövmenin yaklaşık 5 gün kullanılabildiğini belirten firma, 10 adet dijital dövmeyi 10 dolardan satışa sunuyor. Şimdilik Moto X modeliyle uyumlu şekilde çalışabilen VivaLnk’in yakın gelecekte farklı cihazlara da entegre edilmesi planlanıyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Motorola’dan tuş kilidini açabilen akıllı dijital dövme [Video]” için bir cevap

  1. yokartık dedi ki:

    Yok artık daha neler, insanları çiplemek için yaptıkları son dalavere. Saçmalığa bak, iphone’un parmak izi okuyucusu bile bundan daha efektif ve hızlı. Teknoloji diye insanları aptal yerine koymak bu işte yerseniz…