reklamı kapat

POPÜLER

Sony, kimlik bilgileri çalınan PlayStation mağdurlarının yüzünü güldürecek

3 yıl önce PlayStation sahiplerini mağdur eden Sony, kullanıcılarının gönlünü almaya hazırlanıyor. Hatırlatmak gerekirse 2011 yılında kaynağı belli olmayan siber saldırılar sonucu PlayStation ağında hesabı bulunan çoğu kullanıcı; şifre, kimlik ve kredi kartı hesaplarını kaybetmişti. O zamandan beri kullanıcılarının açtığı davalarla boğuşan Sony, sonunda hem kendini rahatlatacak hem de davacıların yüzünü güldürecek bir adım attı.

Japon devi, PlayStation mağdurlarından “özür dilemek” için 3 farklı paket sunuyor. Birincisi; kullanıcıların 14 oyun arasından seçeceği bir adet PlayStation 3 veya PlayStaion Portable oyunu. İkincisi; 6 tema arasından seçilecek 3 adet PlayStation 3 teması. Üçüncü ve son olarak ise; 3 aylık ücretsiz PlayStation Plus üyeliği.

Seçenekler yalnızca ücretsiz oyun ve üyeliklerle sınırlı değil. Kimlik hırsızlığına maruz kaldıklarını belgeleyen kullanıcılar, 2,500 dolara kadar tazminat alabilecekler. Şimdiye kadar söz konusu olaydan kaç kişinin canının yandığı açıklanmış değil. Ancak Sony’nin özür işlemleri için 15 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı biliniyor. Bu da teknoloji devinin “sicilini” temizlemeye fazlasıyla yetecek bir rakam.

YORUMLAR