reklamı kapat

POPÜLER

Deezer

Müzik servisi Deezer artık Türkiye’de!

Türkiye’deki müzikseverler artık Deezer uygulaması üzerinden dünyaca ünlü müziklerin yanısıra en iyi Türkçe şarkıları da dinleme imkanı bulacaklar.

Türkiye pazarına resmi olarak adım atan ve Türkçe uygulamasını güncelleyen Deezer, firmadan yapılan açıklamaya göre Mustafa Ceceli, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz ve Göksel gibi en sevilen Türk sanatçıların parçalarını da arşivine ekledi. Türkçe müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC gibi Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Grubu, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR gibi şirketlerin şarkılarına erişebilecek deniyor. Toplamda “56 milyon parçalık Deezer arşivi müzik severler için can sıkıntısına izin vermiyor”, açıklamasını yapan firma, Türkiye’deki editörleri aracılığıyla Türkiye’deki kullanıcılara özel hazırladığı çalma listeleri de sunuyor.

Konu hakkında müziğin Türk kültüründe önemli bir yeri olduğunu bildiklerini vurgulayan Deezer Orta Doğu, Kuzey Avrupa ve Türkiye CEO’su Tarek Mounir, bu nedenle Türkiye’deki yeteneklerin tanınmasına da destek olacakları için çok heyecanlı olduklarını vurguladı. Mounir ayrıca “Türkçe müzikseverlerin Deezer’ın sunduğu tüm ayrıcalıklardan faydalanmasını istedik ve uygulamamızı yerelleştirdik. Bunun için de Türkçe içeriği en iyi şekilde derlemeye çalıştık. Global müziklere ulaşmak isteyen Türkiye’deki kullanıcılarımız için de en iyi listeleri hazırladık” açıklamasında bulunuyor.

Avrupa Müzik Grup Genel Müdürü Cengiz Erdem, Avrupa Müzik’in, DMC ile yaptığı işbirliği ile; 300 binden fazla parçanın dağıtım hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Deezer ekibi tarafından çalma listeleri inovatif şekilde oluşturulmuş ve derlenmiş. Global ve yerel servislerle büyüyen müzik sektörümüze Deezer’ın da ayrıca değer katacağına inanıyorum. Deezer’ın müzik sektörüne getireceği yenilikleri heyecanla takip ediyor olacağız” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deezer kullanıcıya özel sonsuz çalma listesi de sunuyor

Her dinleyicinin benzersiz müzik DNA’sı olduğuna inanan ve bunun için kişiselleştirilmiş müzik keyfini sunmayı amaçlayan Deezer, Flow özelliğini geliştirdi. Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya özel olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor. Flow’un yanı sıra Deezer kullanıcılarına müzik keyfini en üst seviyeye çıkarmak için başka özellikleri de var. Bunlar için firmanın açıklamaları şöyle:

Lyrics: Şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.
Songcatcher: Uygulama içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse direkt olarak kişisel arşive alınmasını sağlıyor.
Dark mode: Gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli arka plana geçmelerini sağlıyor.
Channels (Kanallar): Kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve türe göre arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve tercih tabanlı özel yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.
Daily mixes (Günlük miksler): Kullanıcıların hafta boyunca dinlediği şarkılardan esinlenmiş yeni 40 şarkı önerisi listesi sunuluyor. Ayrıca Discovery (Keşif )bölümü her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha önce hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ancak zevklerine uygun parçalar sunuyor.

Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor ve en iyi müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor. Daha sonrası için aylık fiyat 17,99 TL seviyesinde. Aile planı ise 26,99 TL. Abonelik için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12