reklamı kapat

POPÜLER

Apple-1

Nadir Apple-1 bilgisayar modeli neredeyse 5 milyon TL’ye satıldı

Nadir Apple ürünleri her zaman yüksek fiyatlara satılıyor. Bu sefer Apple-1 bilgisayar merkezli büyük bir rakam gündemde.

Açık artırma üzerinden sahip değiştiren bu yukarıda gördüğünüz Apple-1 bilgisayar modeli, bir açık artırma üzerinden tam 500 bin dolara satıldı. Türk lirası çevrimi neredeyse 5 milyon TL olan bilgisayardan söylendiği kadarıyla 200 tane üretilmiş ve sadece 175 tanesi satılmış.

Direkt olarak Apple’ı Steve Jobs ile beraber kuran Steve Wozniak tarafından üretilen bilgisayarın, tamamen fonksiyonel olduğu yani çalıştığı aktarılıyor. Bu bilgisayarın Steve Jobs tarafından özel ahşap kasada ürettirilen ve satılan 50 sürümden birisi olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bu arada başka Apple-1 bilgisayar modelleri de daha önce buna benzer yüksek fiyatlara satıldı. Geçtiğimiz yıl bir versiyon açık artırmaya açılmış ve tam 458 bin dolara satılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple-1 bilgisayar satışı çok dikkat çekerken, firma bu aralar iMac Pro ile gündemde

2022 ilk yarısı içerisinde gelecek bilgisi gelen iMac Pro model, söylendiği kadarıyla yeni MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

Kaynağa göre burada tahminlerin işaret ettiği gibi 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli