reklamı kapat

POPÜLER

Nanotips

Nanotips ile tüm eldivenler dokunmatik ekran dostu [Video]

Yakın bir zaman içinde kadınların yanı sıra erkekleri de itina ile oje sürerken görebiliriz. Ancak bu defa amaç ve araç biraz daha farklı. Amaç dokunmatik ekranlı telefonları eldiven ile de kullanabilmek, araç ise bu işlevi her tür eldivene kazandırabilen, oje şeklinde özel bir sıvı.

Lenovo

Kanada’lı tasarımcı Tony Yu tarafından geliştirilen Nanotips adlı özel sıvı, eldivenlerin parmak kısımlarına uygulandığında parmağın oluşturduğu kapasitif etkinin yaratılmasını sağlıyor. Böylece soğuk havalarda veya motorsiklet gibi araçların kullanımı sırasında eldivenleri çıkarmadan dokunmatik ekranlı telefonların ve diğer cihazların kullanılabilmesi mümkün hale geliyor.


Kickstarter üzerinden projesine destek toplamaya devam eden Yu’nun oje tasarımına sahip ürününün formülü içerisinde nano teknoloji ile üretilen iletken poliamit malzeme bulunuyor. Tek bir uygulama ile, ürünün uygulandığı eldiven veya başka bir malzeme, haftalar boyunca kapasitif hassasiyete sahip olarak kalabiliyor. Şu anda 18 dolarlık destekle bir adet Nanotips ön siparişi verilebiliyor. Ürünün beklenen teslimat tarihi olarak ise bu ay olarak görünüyor.

VİDEO