reklamı kapat

POPÜLER

Navigasyona güvenerek ilerleyen sürücü kendisini nehrin ortasında buldu

08 Nisan 2017

Günümüzde navigasyon sistemleri ne kadar gelişmiş olursa olsun halen yol tariflerinde hatalar yaşanabiliyor. Bu hataların bazıları kodlamayla ilgiliyken diğerleri ise yol koşullarıyla bağlantılı oluyor. Günlük ve hatta anlık olarak bile yol koşulları değişebiliyor. Bir gün açık olan yol diğer gün kapanıyor ve yeni yol durumunu gösteremeyen navigasyonlar kazaya sebebiyet verebiliyor. Talihsiz adamın başına gelen olay da yine navigasyonun bazı zamanlarda insanın başına ne kadar iş açabileceğini gösterir nitelikte. 

Çin’in doğusundaki Anhui bölgesinde yaşanan olay, yalnızca navigasyona güvenerek hareket etmenin pek de mantıklı olmadığını gösteriyor. Çinli adamın polislere anlattığına göre GPS’e bakarak toprak bir yola giren adam, kendisini bir anda nehrin tam ortasında buldu. Şans eseri  adam herhangi bir şekilde yaralanmadı ve otomobilde de ciddi bir maddi hasar meydana gelmedi. Olay yerine gelen polisler çekici yardımıyla otomobili bulunduğu yerden kurtardı.

2017 yılında halen GPS sistemlerinde sorunlar yaşanabilmesine mi şaşırsak yoksa navigasyon ekranına odaklanıp önüne bile bakmadan nehrin ortasına kadar giren ve muhtemelen otomobile su dolmadan olayı anlayamayan adama mı şaşırsak bilemedik. Bu ilginç olayın detaylarını gösteren fotoğraflara haberin görseli üzerinden ilerleyerek ulaşabilir ve neler olduğunu bir nebze de olsa anlayabilirsiniz.

YORUMLAR