reklamı kapat

POPÜLER

Neil Young’ın müzik çaları PonoPlayer 399 dolara geliyor

Kanadalı müzisyen Neil Young, kendi geliştirdiği müzik çalar PonoPlayer‘ı ilk olarak 2012’de tanıtmıştı. O zamandan beri bu cihazı seri üretime geçirmek için fırsat kollayan müzisyen, sonunda dileğine kavuşuyor.

pono2
Parlak renkli üçgen prizma tasarıma sahip dijital müzik çalar, mümkün olan en yüksek sadakatle stüdyo kalitesinde müzik dinleme imkanı veriyor. Böylece dinleyici müziği müzisyenlerin hedeflediği biçimiyle duyabiliyor. Bu iddianın ne kadar gerçek olduğu ve ilgi göreceği henüz meçhul, ancak bir müzik çaların yine bir müzisyen tarafından tasarlanmış olması kesinlikle kayda değer bir durum.

PonoPlayer, 128 GB’lık hafızasında yüksek kalitede sıkıştırılmış 100 ila 500 dijital müzik albümü depolayabiliyor. Ayrıca cihazın üzerinde dokunmatik LCD ekran ve birkaç düğme bulunuyor.
pono3
Kendi Wikipedia makalesine de sahip olan Pono, müzik çalara ek olarak bir ses biçimi ve ayrıca dijital müzik indirme hizmeti olarak lanse ediliyor. PonoMusic.com üzerinden hem bağımsız hem de büyük plak şirketlerinin sunduğu parçaların indirilmesi mümkün olacak. Bu hizmetin güzel bir yanı da müzik paylaşımını sınırlayan DRM kısıtlaması bulunmayacak olması.

Kickstarter kampanyası 15 Mart’ta başlatılacak olan PonoPlayer için 399 dolara ön sipariş verebilirsiniz.