reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Türkiye LOG

Netflix Türkiye, artan fiyatlar için bildirim geçmeye başladı

Netflix Türkiye, yurt dışındaki değişiklikler sonrasında abonelik fiyatlarına zam yaptı. İşte bu zam konusunda bildirimler başladı.

Netflix Türkiye daha önce Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL alıyordu. Geçtiğimiz hafta itibarıyla ise fiyatlar değişti. Artık Temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise tam 77,99 TL oldu. Yeni fiyatlar elbette üzücü görünüyor ve konuda firma şunu aktarmıştı: “Yeni üye olacak kullanıcılarımız için yeni ücretler geçerli olacak, mevcut üyelerimizin tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacaktır. Mevcut üyelerimiz plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapacağız.”

İşte bu bağlamda e-posta temelli bildirimler gelmeye başladı. Firma abonelerine “Seni yepyeni içeriklerle buluşturmaya devam etmek için ücretlerimizi güncellediğimizi duyurmak istedik” başlıklı e-postalar gönderiyor. Bunlar içerisinde şunlar yazıyor:

“Netflix izlemekten keyif aldığını umuyoruz. Üyelerimize harika içerikler sunmaya devam edebilmek için plan ücretlerimizde bir değişiklik yapmamız gerekiyor. Bu nedenle aylık plan ücretini 12 Mayıs 2022 tarihinde 37,99 TL /57,99 TL / 77,99 TL olarak güncelleyeceğiz.

Bu güncellemeyle, sen üyeliğin kapsamında sınırsız eğlencenin tadını çıkarmaya devam ederken, bizler de yepyeni hikâyelerimizle seni keyiflendirmeyi, sana ilham vermeyi ve gününü daha da güzelleştirmeyi hedefliyoruz. Soruların varsa Yardım Merkezini ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsin. İstediğin zaman Hesap sayfana giderek de üyelik ayarlarını değiştirebilirsin.

Netflix’i tercih ettiğin için teşekkür ederiz! Şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de Netflix’in hayatına keyif ve eğlence katmasını umut ediyoruz. Ne de olsa Netflix’te kendini bir parçası gibi hissedeceğin hikâyelerin âlâsı var!”

Süreç için daha önce de bir açıklama yapan Netflix Türkiye, atılan adım için kısaca şunları aktarmıştı: “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli içeriklere büyük yatırım yapan ve bağlı olarak giderleri Türkiye özelinde sürekli olarak artan firmanın, Türkiye’de 3,5 milyon kadar bir abonesi bulunuyor. Yakında Türkiye’de de Disney+ ve HBO Max ile rekabete girecek firma, yeni fiyatlar ile ciddi bir abone kaybedebilir. Çünkü birçok kişi yeni fiyatlar sonrasında aboneliğini iptal edeceğini belirtiyor.

Netflix Türkiye hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi