reklamı kapat

POPÜLER

New Balance kendi akıllı saatini geliştiriyor

Dünyaca ünlü ayakkabı üreticisi New Balance da akıllı saat pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. “Digital Sport” adı verilen bir departman kuran ve dijital çözümler geliştirmeye yoğunlaşan şirket, geliştireceği ilk akıllı saatiyle ilgili bazı bilgileri paylaştı.

Daha önce 3D yazıcıdan üretilmiş ayakkabılar geliştirerek günümüz teknolojisine ayak uyduran New Balance, şimdi direkt olarak dijital  dünyaya giriş yapıyor. Android Wear işletim sistemini kullanacağı belirtilen saatin GPS aracılığıyla koşu takibi yapabileceği ve müzik uygulamasıyla koşu sırasında çalınacak parçaların ayarlanabileceği ifade ediliyor. Henüz diğer detayları bilinmeyen saatin noel döneminde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yalnızca akıllı saat çıkarmakla yetinmeyen New Balance, ayakkabılarını da akıllı hale getirmek istiyor. Intel ile anlaşmaya giden şirket, Curie adı verilen ve düşük enerji tüketen bir donanım modülünü ürünlerine yerleştirecek. Bu modül sayesinde kişinin yaptığı aktiviteler sıradan bir aktivite takip cihazına nazaran daha doğru bir şekilde takip edilebilecek. Akıllı ayakkabıların ne zaman raflardaki yerini alacağı ise şimdilik bilinmiyor.