reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo’nun yeni nesil konsolu detaylandı

Nintendo’nun yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyordu. Wii U’nun devamı olmayacağı söylenen konsol, yenilikçi özellikler sunacağı beklentisiyle oyun dünyasında beklentileri arttırdı. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise konsolun düşündüğümüzden oldukça farklı olacağını gösteriyor.

nintendooo
Her ne kadar Wii U’dan farklı özellikler sunacağı söylense de Nintendo NX’in hep salonun baş köşesinde duracak bir konsol olduğu düşünülüyordu. Yeni gelen bilgiler ise Nintendo NX’in tamamen taşınabilir bir konsol olduğunu gösteriyor. Konsolun ortasında bir ekran ve iki yanında çıkarılabilir iki adet kontrol cihazı bulunuyor. 32 GB dahili depolama alanının olacağı söylenen cihazda oyunlar mağazadan indirilebildiği gibi oyun kartuşları da satın alınabiliyor. Nvidia Tegra işlemciden güç alacağı söylenen konsolda Nintendo’nun kendi geliştirdiği bir işletim sisteminin kullanılacağı söyleniyor. Cihazın televizyona bağlanarak görüntüyü dev ekrana aktarabileceği de ifade ediliyor. Nintendo’dan bu iddialar hakkında herhangi bir açıklama gelmese de yeni konsolun eylül ayında tüm detaylarıyla tanıtılması bekleniyor.

*Haberin ana görseli temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nintendo’nun yeni nesil konsolu detaylandı” için bir cevap

  1. Alican Hazır dedi ki:

    Nvidia Tegra dediğinde bitti olay yine vasat grafikler yine nintendo bence wiiu iyi sayılırdı ps3 ve xbox360 a göre tabiki veya yeni konsollar bile grafiklere ayak uyduramazken eğer nintendo daha fazla exclusive oyun çıkartabilseydi yine iyidi