reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo’nun yeni oyun konsolu Android tabanlı olabilir

Nintendo 3DS her ne kadar güzel satış rakamlarına sahip olsa da şirketin yüzü Wii U’dan yana pek de gülmedi. Kötü gidişata bir dur demek isteyen şirket, bir süre önce NX isimli yeni bir konsolunu satışa sunacağının müjdesini vermiş ancak detay vermekten kaçınmıştı. Bugün ise söz konusu konsolun Android işletim sistemiyle birlikte gelebileceğine yönelik yeni bir iddia ortaya atıldı.

Japonya merkezli gazete Nikkei‘nin haberine göre NX isimli bu konsol Android işletim sistemiyle birlikte gelecek. Nikkei daha önce Nintendo ile ilgili bazı iddialarda bulunmuş ve bu iddiaların birçoğu doğru çıkmıştı. Dolayısıyla bu iddianın doğruluk payının da yüksek olduğu düşünülüyor. Android oyunlarının tamamını oynatabilmesi beklenen sistemin PlayStation 4 veya Xbox One ile rekabete girmeyeceği ve farklı bir segmentte olacağı da söylenenler arasında.

Geçtiğimiz yıllarda Android tabanlı oyun konsolu Ouya piyasaya sürülmüş ve beklenen ilgiyi toplamayı başaramamıştı. Aynı şekilde Nvidia Shield de oldukça etkileyici olmasına rağmen beklentilerin altında kalmıştı. Nintendo’nun NX ile diğer konsolların hangi eksikliğini gidereceğini ve başarılı bir Android konsolu olup olamayacağını görebilmek için birkaç ay daha beklememiz gerekiyor

*Haberde kullanılan görsel Wii U’ya aittir.

YORUMLAR