reklamı kapat

POPÜLER

İhtiyaç duyulan tüm özellikleri bir arada sunan fotoğraf uygulaması: Pixelmator

Daha önce Mac ve iPad’de bir süredir kullanımda olan ve uzun süren bekleyişin ardından iPhone için de yayınlanan Pixelmator, gelişmiş özellikleriyle fotoğraf tutkunlarının olmazsa olmazlarından biri haline geliyor.

Fotoğraf düzenlemek için gerekli olan her türlü özelliğe sahip olan Pixelmator, bir platformda başlayan düzenleme işleminin diğer platformda devam etmesini sağlıyor. Yüzlerce şablon arasından istenen seçilerek kolayca fotoğraflar düzenleniyor, beyaz dengesi ayarlanıyor ve istenen kalitede görünmeyen fotoğraflar tek dokunuşla daha kaliteli bir hale getirilebiliyor. Onlarca filtre seçeneğiyle de fotoğraflara hoş bir görünüm veriliyor.  Ayrıca yine gelişmiş çizim özellikleriyle telefon veya tablet üzerinden profesyonel seviyede çizim yapmayı mümkün hale getiriyor. 100’den fazla sanatçının tasarladığı fırçalar ile çok kısa sürede göze hoş gelen resim ve fotoğraflar oluşturulabiliyor.

Grafik tasarım kısmında geometrik şekiller, yazılar ve fotoğraflar kullanılarak tasarımlar oluşturuluyor. Fotoğrafların arkaplanı silinebiliyor veya fotoğraflar bir yerden başka bir kısma kopyalanıyor. Yazıların özelleştirilebilmesi sayesinde farklı seçenekler arasından istenen yazı tipini tasarımda kullanmak mümkün oluyor. Hiçbir uygulama içi satın alıma yer vermemesi de Pixelmator’un artı yönlerinden biri.