reklamı kapat

POPÜLER

Efsane Pixelmator ekibinden yepyeni bir tasarım uygulaması

Fotoğraf düzenleme yazılımı dendiğinde akla ilk gelen birkaç yazılımdan biri olan Pixelmator’un geliştirici ekibinden heyecan verici bir tanıtım görseli yayınlandı. Görselin yanında yapılan açıklama ise yeni gelecek olan yazılımla ilgili beklentileri bir kat daha artırdı.

Pixelmator ekibinin başındaki isim Saulius Dailide, kendi blogu üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte yeni bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu. Tam 5 senedir gizlice üzerinde çalıştıkları uygulamanın bu zamana kadar yaptıkları en büyük yazılım olduğunu dile getiren Dailide, ayrıca şimdiye kadarki en güçlü, güzel ve yaratıcı uygulamaları olduğuna dikkat çekti.

Yazı ve görselleri bir arada harmanlayan bu uygulamanın ismi henüz bilinmiyor. Görselde yer alan Graphique isminin ise örnek olarak seçildiği ifade ediliyor. Yapısı itibarıyla Adobe Illustrator’a rakip olması beklenen uygulamanın Mac için geliştirildiği belirtiliyor. Uygulamanın detayları hakkındda henüz çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak söz konusu uygulamanın Apple’ın 5 Haziran’da düzenleyeceği WWDC17 geliştiriciler konferansında tanıtılma ihtimali bulunuyor. Ekip gerçekten de duyuruyu WWDC17’de mi yapılacak henüz net olarak bilinmese de bilinen tek şey çok kısa bir süre içerisinde duyurunun gerçekleşecek olması. Uygulama resmi olarak tanıtıldığında biz de detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.