reklamı kapat

POPÜLER

Nissan asla satmayacağı bir elektrikli pick-up üretti

Elektrikli otomobil teknolojisi aldı başını gitti. Ürettikleri hızlı ve güçlü otomobilleriyle ünlü isimler bile bir bir bu çevre dostu teknolojiye yönelmeye başladı. Ancak şimdiye kadar söz konusu teknolojiyle üretilen bir pick-up görmemiştik. Bu alanda ilk adım Nissan’dan geldi. Ancak şirket elektrikli pick-up’ını satışa sunmayacak.

Elektrikli pick-up fikrinin sahibi Nissan mühendisleri, Nissan’ın Arizona’daki test merkezinde kullanmak üzere elektrikli pick-up üzerinde çalışmaya başladı. Bunu arta kalan zamanlarında bireysel olarak yapan mühendisler, yalnızca test merkezinin içinde parça ve insan taşımak üzere elektrikli aracı geliştirdiler. Araç, Nissan’ın üç farklı modelinin bir birleşimi. Leaf EV’nin gövdesi, Titan’ın tavanı, Frontier’in arka yataklığı sonuç olarak elektrikli pick-up’ı oluşturmuş durumda. Araç hiçbir zaman satışa sunulmayacak ancak yine de farklı model bir elektrikli otomobil görmek sevindirici.

lt-10-714-1
leaf_truck
lt-11-714-1

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nissan asla satmayacağı bir elektrikli pick-up üretti” için 2 cevap

  1. MayorofOsgiliath dedi ki:

    Ulaşımda fosil yakıtlara bağımlılığın azaldığını görmek güzel. Elektrik üretiminde yenilenebilir kaynaklara yönelim de aynı oranda artmaktadır umarım. Elektrik üretmek için kömür kullanırsak pek bir anlamı olmaz sanki bu araçların.

  2. Koray dedi ki:

    Güzel olmuş beğendim.. 🙂