reklamı kapat

POPÜLER

Noctua

Noctua, ev/ofis kullanımı odaklı yeni fan çözümleri hazırladı

PC fanı denildiği zaman halen akla gelen ilk firmalardan olan Noctua, ev/ofis kullanımı odaklı yeni fan çözümleri hazırladı.

Tanıtım videosunu yukarıda görebileceğiniz, resmi sayfası ise burada yer alan Noctua imzalı “Home” serisinde çok sayıda PC dışı kullanıma odaklanan fan çözümü karşımıza çıkıyor. Kişisel serinlik yanında, evlerdeki/ofislerdeki soğutma ihtiyacı duyan diğer elektronik ürünleri de kapsama alanına alan çözümler hakkında şirket, “Noctua fanların PC soğutma alanı dışındaki çeşitli soğutma görevlerinde kullanılmasını sağlayan iki fan seti ve dokuz modüler aksesuar ile başlattığımız yeni HOME serisi, Noctua’nın ödüllü fan teknolojisini yeni uygulama alanlarına getiriyor.” açıklamasını geçiyor. Bu konuda gerçekten mantıklı bir adım atan çünkü bu şekilde daha fazla kişiye hitap ederek gelirlerini artırma şansı bulunan şirket, fan konusunda halen pazarın en prestijli isimleri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka bizim gündemimize en son 4.3 slot yer kaplayan Asus RTX 4080 Noctua Edition ekran kartı modeli ile çıkmıştı. Kendi sınıfındaki en sessiz kart olduğu aktarılan model, temelde iki adet NF-A12x25 PWM fan ile soğutuluyor ve ısıyı atmak adına büyük bir blok üzerine kuruluyor. Çift BIOS desteği ile sessizlik ile performans modları arasında hızlı geçiş sunan ürün, 16GB GDDR6X bellek ile geliyor. Maksimumda 61,7 dereceyi gördüğü söylenen ekran kartı, yüksek ihtimalle çok satmadı. Bu arada iki isim ilk defa bir araya gelmemişti.

İki dev isim daha önce karşımıza RTX 3070 / 3080 Noctua-Edition modelleriyle çıkmıştı. Bu ekran kartlarından 3080 Noctua Edition için firma şunu aktarmıştı: “Noctua, kendi bilgisayarını toplamayı tercih eden kullanıcıların en sevdiği markalardan biri. Verimli ve güçlü Noctua fanlar fazladan gürültüye neden olmadan mükemmel soğutma sağlıyor. Bu fanlar, simgeleşmiş renkleriyle ilk bakışta tanınıyor.

Noctua fanlar yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı