reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia 9

Nokia 9’dan birçok kişiyi üzecek detay

HMD Global‘in beklenen Android işletim sistemli akıllı telefonlarından Nokia 9, bugün üzücü bir detayla gündeme geldi. Görünüşe bakılırsa telefon yeni çağa ayak uydurmaya hazırlanıyor.

Şirketin mevcut amiral gemisi Nokia 8‘in üzerine gelecek olan Nokia 9, NPU’nun özel haberine göre 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak. Örnek render tasarımında tek bir USB-C portuyla geleceği görülen telefon, büyük ihtimalle kutusunda 3.5 mm kulaklık adaptörü taşıyacak. Bu adımıyla sektörün yeni çağına ayak uyduracağı görülen telefon, kablosuz geleceğe bir taş daha koyacak. Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla 5,5 inç’lik QHD çerçevesiz ve kavisli bir ekran (Galaxy S8 gibi) üzerine kurulacak akıllı telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM‘den alacak. 64 GB ya da 128 GB dahili depolama ile elde edilebileceği söylenen telefon, 140,9×72,9×7,5 mm boyutlara sahip olacak. IP68 sertifikasının da bulunacağı belirtilen cihaz, parmak izi sensörünü arkada taşıyacak. Buna ek olarak arkada çift lensli kamera sistemi de bulunacak.

Nokia 9

Nokia 9 şirketin en iyisi olacak

Tahminen 750 euro fiyat etikeyle raflardaki yerini alacağı söylenen akıllı telefon, bazı duyumlara göre sadece Amerika pazarına özel olacak. Bu detay kesin olmamasına rağmen Nokia 8’i Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmeyen HDM Global, bunu yeni modeliyle değiştirecek gibi duruyor. Resmi duyurunun ise yıl bitmeden gelmesi bekleniyor.