reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump

Donald Trump’ın hesabını kapatan Twitter çalışanı Türk çıktı!

Bu ayın başında Amerikan başkanı Donald Trump‘ın Twitter hesabı kapatılmış ve bunu yapan kişi bir anda kahraman ilan edilmişti. Twitter’daki son iş gününde Trump’ı hedef alan çalışanın Türk olduğu ortaya çıktı!

Advertisement

Kısaca durumu hatırlatmak gerekirse, Amerikan başkanı Twitter hesabını fazlasıyla aktif kullanmasıyla tanınıyor. Üstelik Amerikan Başkanına özel alınan POTUS hesabını değil, kendi şahsi hesabını kullanmayı tercih ediyor. Sadece devlet meseleleri hakkında da konuşmuyor. Kendisine sataşanlara cevap veriyor, her konuda fikrini beyan ediyor ve bunu birçok Amerika vatandaşının hoşuna gitmeyen bir dille yapıyor.

Kahraman ilan edilen adam

Kasım ayının başında Donald Trump’ın Twitter hesabı tam 11 dakika boyunca kapalı kaldı. Twitter başta problemin bir hatadan kaynaklandığını açıkladı ancak kısa süre sonra gerçek ortaya çıktı. İşte son gününü geçiren bir çalışan Trump’ın hesabını silmeye karar vermişti. İnternetin kahraman ilan ettiği bu kişi Bahtiyar Duysak isminde bir Türk çıktı!

Almanya’da doğup büyüyen Bahtiyar Duysak bir süredir Amerika’da yaşıyor ve Twitter için çalışıyordu. İşteki son gününde Trump’ın hesabını kapatan Bahtiyar bu durumu bir hata olarak nitelendiriyor. Kahraman ilan edilmesine anlam veremediği gibi normal hayatına devam etmek istediğini ifade ediyor. Onun bundan sonra kariyerine nasıl devam edeceği ise merak konusu. Techcrunch’ın Bahtiyar Duysak ile gerçekleştirdiği röportajı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO