reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Booklet 3G incelemesi

Bu ay incelediğimiz dikkat çekici ürünlerden biri olan Booklet 3G, sahip olduğu özelliklerle mobilite için hazırlanmış en uygun seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Nokia, her ne kadar netbook pazarına girmekte yavaş davransa da, geliştirdiği Booklet 3G dizüstü bilgisayarı ile mobil kullanıcıların dikkatini çekecektir. Mobil kullanıcılar için fazlasıyla önemli olan kablosuz özgürlüğü uzun pil ömrüyle sağlayan Booklet 3G, tasarımıyla da göze oldukça hoş görünüyor. Sizin de fark edeceğiniz üzere cihazın tasarımında inanılmaz bir şekilde Apple MacBook havası seziliyor ve bu, Booklet 3G’yi tasarımıyla öne çıkarmaya fazlasıyla yetiyor.

KALİTELİ GÖRÜNÜM
Cep telefonlarındaki tasarım çizgisini Booklet 3G’ye de uyarlayan Nokia, böylece oldukça tok bir görsellik sunmayı başarmış. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi cihaz, MacBook görünümüne oldukça yakın duruyor. Alüminyum bir gövdeye sahip olan Booklet 3G, parlak bir malzemeyle işlenmiş kapağı üzerinde siyah, beyaz ve mavi renk seçeneklerine yer veriyor. Tek tip renkle renklendirilmiş olan kapak ve alüminyum gövde, bu sayede Booklet 3G’nin fazlasıyla kaliteli görünmesini sağlıyor. Nokia, Booklet 3G’de geniş bir bilek bölgesine yer ayırmış. Bu sayede rahat bir kullanım sağlayabiliyorsunuz. Alüminyum malzemeyi bilek bölgesi ve onu takiben ekran çerçevesinin dış tarafında kullanan Nokia, 10.1 inç genişliğindeki ekranın etrafında da siyah bir alana yer vermiş. Parlak bir malzemeye sahip olan ekran, renkleri oldukça canlı şekilde görüntüleyebiliyor. HD görüntü desteği de bulunan ekran, böylece Booklet 3G’nin HD videolar için uygun bir platform olmasını sağlıyor. Booklet 3G’nin ekranını tutan ekran menteşesi ise kaliteli yapısıyla dikkat çekiyor. Ekranın 180 dereceye yakın
bir değerde geriye doğru yatmasını sağlayan menteşeler, ayrıca ekranı açıp kapatırken gövdenin konumunun etkilenmesini engelliyor.

DİKKAT ÇEKİCİ AYRINTILAR
Ayrık bir tuş takımının sahibi olan Booklet 3G, böylece kullanıcılara rahat bir kullanım sunmayı hedeflemiş. Ancak tam boyutlu bir klavyeden Booklet 3G’ye geçiş yaptığınız anda –pek çok netbook’da da yaşayacağınız gibi- tuş takımını yadırgayabiliyorsunuz. Bu nedenle Booklet 3G, rahat bir kullanım için size bir alışma süresi sunuyor. Aynı etkiyi touchpad alanıyla da yaratan Booklet 3G, touchpad zeminiyle ilgili bir sıkıntı yaşatmasa da, tuşlarının sert olmasıyla bizden eksi not alıyor. Hoparlörlerine gövdenin sağ ve sol tarafında yer verilen Booklet 3G, bağlantılarını da iki yanında taşıyor. Üzerinde üç adet USB girişi bulunduran Booklet 3G, böylece gerekli olan USB bağlantısı ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca HDMI’a da sahip olan cihaz, böylece HD içerikleri HD TV’lere taşıyabilmenize olanak tanıyor. Elbette cihaz, kendini asıl sahip olduğu 3G desteği ile gösteriyor.

TAM MOBİL
Gövdesinin sağ tarafında bulundurduğu SIM kart girişi ile 3G bağlantısı sunan Booklet 3G, bu sayede her yerde internete erişim imkanı sağlıyor. 20 mm’den ince gövdesi ve yalnızca 1.25 kilogram ağırlığıyla her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz cihaz, hızlı internet bağlantısı sayesinde konfor ve işlevsellik sunuyor. Nokia’nın Ovi servisleriyle de uyum içinde olan Booklet 3G, böylece ister Ovi Maps’e, ister Ovi Music’e her yerde erişmenizi sağlıyor. Dahili GPS alıcısıyla gelen Booklet 3G, böylece mobil kullanıcılara yeni yerler keşfetme imkanı sunuyor. 12 saate kadar uzayabilen pil ömrüyle de tüm bu özelliklerini destekleyen Booklet 3G, rakip netbook’lar arasında mobiliteye kattığı değerlerle öne çıkıyor.

MOBİL PERFORMANS
Üzerinde 1.60 GHz hızında Intel Atom işlemci bulunduran cihaz, sistem özellikleri olarak rakiplerinin gerisinde görünüyor. Gerek ekran kartı, gerek bellek ve gerekse de sabit disk değerleri olarak giriş seviyesi bir netbook izlenimi yaratan Booklet 3G, buna rağmen mobil uygulamalar için yeterli performans sunuyor. İşletim sistemi olarak Windows 7’yi benimseyen Booklet 3G, beraberinde getirdiği aksesuarlarıyla da göz dolduruyor. Mavi renkli bir kutu içinden çıkan Booklet 3G’nin yanında bir adet kulaklık seti bulunuyor. 3.5 mm’lik bu kulaklık setiyle Booklet 3G üzerinden Ovi Music’e bağlandığınız anlarda müzik dinleyebiliyorsunuz.

YALNIZCA TTNET İLE GELİYOR
Booklet 3G, kullanıcılara yalnızca TTNET aracılığıyla sunuluyor. 24 ay boyunca 63 TL ödeyerek sahip olabileceğiniz Booklet 3G, yine TTNET’in sunduğu 500 MB Akıllı 3G Paketi avantajını da bulunduruyor. Booklet 3G’nin sunduğu 3G hızında internet keyfini özgürce yaşamak isteyen kullanıcılar, yine 24 ay boyunca 6.99 TL ödeyerek 500 MB 3G paketi sahibi olabiliyorlar. 500 MB kotalı Akıllı 3G Paketleri’ne 2 GB’a kadar her ek 500 MB için de 7 TL ödeyebilecek kullanıcılar, böylece mobiliteyi had safhada yaşayabiliyor.

RENK SEÇENEKLERİ
Nokia Booklet 3G
Nokia Booklet 3G; siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleriyle geliyor

KABLOSUZ ÖZGÜRLÜK
Nokia Booklet 3G
Cihaz, 12 saate varan pil ömrüyle rahat dolaşım imkanı sağlıyor

KALİTELİ TASARIM
Nokia Booklet 3G
Nokia Booklet 3G, alüminyum gövdesiyle fazlasıyla kaliteli bir tasarıma sahip

OVI SERVİSLERİ
Nokia Booklet 3G
Nokia Booklet 3G, Ovi Maps ve Ovi Music gibi Ovi Servisleriyle uyum içinde

TAM MOBİL
Nokia Booklet 3G
Cihaz, hafifliği ve boyutlarıyla mobiliteye tam destek veriyor

HER YERDE 3G
Nokia Booklet 3G
3G desteği sunan Nokia Booklet 3G, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını da destekliyor

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Alüminyum tasarım. 3G desteği ve uzun pil ömrü ile mobil özgürlük sunması. Ovi servisleriyle uyum.

EKSİLER
Touchpad’in kullanımı, sistem performansıyla rakiplerinin gerisinde kalıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
İşlemci
• Intel Atom Z530 1.60 GHz
Ekran
• 10.1 inç (1280×720)
Ekran Kartı
• Intel GMA 500
Bellek
• 1 GB DDR2
Sabit Disk
• 120 GB
Optik Sürücü
• Yok
Bağlantılar
• 3G, USB (3 adet), HDMI
• Wi-Fi, Bluetooth
• Kart okuyucu, kulaklık girişi
Ses Çıkışı
• Stereo hoparlörler
Pil Ömrü
• 12 saate kadar
Boyutlar
• 264 x 185 x 19.9 mm
Ağırlık
• 1.25 kilogram

YORUMLAR