reklamı kapat

POPÜLER

Yenilikler dünyası: Nokia World 09

Ovi Lifecasting ile insanların konum ve durum güncellemelerini bir mobil cihazın ana ekranından doğru Facebook hesaplarına aktarabilmelerini sağlayan Nokia, böylece daha etkin bir sosyal hayat amaçlıyor.
nokia-2NOKIA N97 MINI
Nokia World 09’da ayrıca, Nokia N97 mini’nin tanıtımı da yapıldı. Sosyal ve stil sahibi kullanıcılara yönelik olarak geliştirilen Nokia N97 mini, şık metal ayrıntılar içeriyor ve kayarak açılan 3.2 inç bir ekranla birlikte geliyor. QWERTY klavye ve özelleştirilebilir bir ekrana sahip olan adeta küçük bir mobil bilgisayar olan Nokia N97 mini, internet kullanımıyla da mobil kullanımda tüketicilere oldukça yardımcı olacak gibi görünüyor. Ekim ayında Nokia N97 için sunulacak olan ücretsiz güncellemeyle gelecek olan yeni yazılımı da içeren Nokia N97 mini, aynı Nokia N97 gibi Nokia Beta Labs ile Ovi Lifecasting’i kullanabilecek. Widget desteğine de sahip olan Nokia N97 mini, arama ve navigasyonu kolaylaştıran Ovi Maps uygulamasına da sahip. Ücretsiz yaya navigasyonuna ek olarak, kullanıcıların  Lonely Planet, Michelin ve Wcities gibi başarılı içeriklere ulaşabilmelerine de imkan tanıyan cihaz, kullanıcıların Ovi Mağazası’na bağlanabilmelerini de sağlıyor. Nokia N97 mini’nin ekim ayında 450 euro tavsiye edilen fiyatla tüketicilerle buluşması bekleniyor.

nokia-2MÜZİKSEVERLERİN YOLDAŞI: NOKIA X6 VE X3
Yeni duyurduğu X6 ve X3 modelleriyle kullanıcıların müziğe olan ihtiyaçlarını giderecek olan Nokia, X6 modelinde 35 saate kadar müzik desteği sunarken, aynı zamanda yine X6’yı 32 GB bellek ve 3.2 inç dokunmatik bir arayüzle süslemiş. Müzikseverlerin yanı sıra sosyal kullanıcıları da mutlu edecek olan cihaz, fotoğraf, video ve internet gezintisi için 16:9 görüntüleme oranı desteği sunuyor. Ovi Mağazası’na da doğrudan erişim sağlayan X6’nın bu yılın son çeyreğinde 459 euro tavsiye edilen satış fiyatıyla tüketicilerle buluşması bekleniyor. 115 euro’dan satışa sunulması beklenen X3 ise, müzik yeteneğiyle X6’dan geri kalmıyor. Ovi Mağazası’na erişim imkanı bulunan X3, stereo hoparlörlere, yerleşik FM radyoya ve 3.2 megapiksel kameraya sahip.