reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now Türkiye (GAME+) LOG Tasarım

Nvidia GeForce Now için CES 2024 kapsamında “Day Pass” ve “Cloud G-Sync” duyuruldu

 - Güncelleme: 09 Ocak 2024 20:30

Popüler bulut temelli oyun servisi GeForce Now için CES 2024 kapsamında iki önemli duyuru yapıldı.

CES 2024 kapsamında “SUPER” serisi yeni ekran kartlarını duyuran Nvidia, aynı zamanda GeForce Now için de iki farklı duyuru yaptı. İlk olarak servise Cloud G-Sync desteğinin geleceği duyuruldu. Monitörler için sunulan G-Sync’in “bulut” versiyonu, açıldığı zaman bulutta elde edilebilecek en akıcı oyun deneyimi için ekranın yenileme hızlarını akış / aktarım hızıyla eşleştirecek şekilde değiştirecek. Çok daha keyifli bir yırtılmasız oyun deneyimi getirecek sistem henüz ne zaman herkese aktif edilecek belli olmuş değil. Türkiye’de İstanbul ve Ankara merkezli sunucular üzerinden hizmet veren servis için duyurulan Day Pass ise bir “öncü deneme sistemi” konumunda yer alıyor. Şubat ayının başından itibaren kullanıcılar aylık aboneliklere geçmeden önce hizmeti denemek için Day Pass satın alabilecek. Day Pass’ler, DLSS 3.5, Reflex ve ışın izleme dahil olmak üzere Priority ve Ultimate üyeleriyle aynı özelliklere erişebilecek ve Priority için 4 dolar, Ultimate denemesi içinse 8 dolar fiyata sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis için en son oyun odaklı bir duyuru yapılmıştı. Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla arkasında Microsoft’un olduğu sevilen açık dünya yarış oyunları Forza Horizon 4 ve Forza Horizon 5 bulut servisi GeForce Now içerisine dahil edildi. PC ve Xbox’ta olan ancak PlayStation tarafına gelmeyen yarış oyunlarının buluta getirilmesi, birçok kişiyi fazlasıyla sevindiriyor.  Bundan önce ise bulut oyun servisi GeForce Now içerisine getirilen ilk Activision imzalı Call Of Duty oyunlarının Steam sahipliği üzerinden Call of Duty: Modern Warfare III, Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone olacağı açıklanmıştı. Buna ek olarak başka oyunlar da listelenmişti:

 • -Last Train Home (New release on Steam, Nov. 28)
 • -Gangs of Sherwood (New release on Steam, Nov. 30)
 • -SteamWorld Build (Steam, Xbox, PC Game Pass,)
 • -Astrea: Six-Sided Oracles (Steam)
 • -Galactic Civilizations IV (Steam)
 • -Halls of Torment (Steam)
 • -Kona II: Brume (Steam)
 • -Laika: Aged Through Blood (Epic Games Store)
 • -Pillars of Eternity (Xbox, PC Game Pass)
 • -RESEARCH and DESTROY (Xbox, PC Game Pass)
 • -Roboquest (Epic Games Store)
 • -StrangerZ (Steam)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçıranlar için Nvidia ve Microsoft‘un oyunculara daha fazla seçenek sunmak için yaptığı iş birliğinin bir parçası olarak Game Pass aboneleri, bir süredir PC Game Pass kataloğundaki belirli oyunları da GeForce Now servisi üzerinde oynayabiliyor. Bunun için servise bir Microsoft Store entegrasyonu ekleyen ikili, desteklenen oyun sayısını düzenli olarak artırıyor.

Eğer bilmiyorsanız bulut temelli GeForce Now hizmeti Türkiye’de Turkcell’in Game+ servisi altında yer alıyor, yeni dönem Türkiye’de de destekleniyor. İleride daha da fazla oyuna destek verilecek GeForce Now ve Game Pass ortaklığı, yüksek hızlı internete sahip olan ancak güçlü bir PC’si olmayan birçok kişiyi fazlasıyla memnun ediyor.

GeForce Now gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER