reklamı kapat

POPÜLER

Oakley’den TRON: Legacy’ye özel 3D gözlük

Oakley Aralık’ta vizyona girecek olan Disney yapımı TRON: Legacy sinema filmi için özel yapım 3D gözlük ürettiğini duyurdu. ‘TRON’ Limited Edition 3D Gascan gözlükler, özel olarak Oakley için geliştirilen üstün teknoloji ile sinema izleyicisine mükemmel bir 3D deneyimi yaşatacağını garanti ediyor. 150 Dolar’lık fiyatla satışa sunulacak olan Oakley 3D gözlükler, temelde sinemaya gittiğiniz zaman dağıtılan 3D gözlüklerle aynı amaca hizmet ediyor ama Oakley farkıyla. Daha başarılı bir 3D performansı ve daha temiz görüntüler sunan ‘TRON’ Limited Edition 3D Gascan’ın mühendislik anlamında 3D gözlük kavramına yenilikler getirmiş olduğu iddia ediliyor.

Advertisement

LENSTE ÜSTÜN TEKNOLOJİ
Gözlük konusunda lider teknolojilere sahip olan Oakley, gözlük çerçevesine getirdiği yeniliği 3D tecrübesini daha da zevkli kılacak lens teknolojisiyle birleştirerek ortaya, sinemada dağıtılan rahatsız ve standart gözlüklerin çok ötesinde bir ürün çıkarmış. Lensteki bu farklılığın ve görüntüyü zenginleştiren teknolojinin ismi HDO-3D. Optik olarak hatasız bir 3D lens teknolojisi olan HDO-3D, üstelik dünyada tek. Gözlüğün ikinci önemli farkı ise, sıradan tasarımlı gözlüklere oranla lensindeki eğimin derecesinde karşımıza çıkıyor. Gözlüğün lensinin eğiminin derecesi, görüş alanını genişletmeye yarıyor. Ancak optik anlamda kesin ve hatasız bir özellikte olmayan gözlüklerde çok sert olmayan eğimler bile görüşte bozulmalara neden oluyor.

‘TRON’ Limited Edition 3D Gascan’ın üstün bir teknolojiyle üretildiğinden ve görme organımıza hatasız uyum sağlayıp zarar vermeyeceğinden şüphe duymuyoruz, ancak kaç kere 3D sinemaya gideceğimiz ya da evimize 3D TV alıp almayacağımız belirsizliğini koruyan konular.