reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 FE

One UI 6.1 merkezli bir Galaxy S23 sorunu daha ortaya çıktı

Kısa süre önce gönderilmeye başlanan One UI 6.1 güncellemesi merkezli bir Samsung Galaxy S23 sorunu daha ortaya çıktı.

Resmi olarak doğrulandığı kadarıyla Samsung Galaxy S23 sahipleri One UI 6.1 güncellemesi sonrasında bir parmak izi sensörü sorunu yaşamaya da başladı. Kullanıcılar güncelleme sonrasında sensörün eski performansını kaybettiğini söylemeye başladı, Samsung ise resmi olarak bir açıklama yaparak bu sorunun farkında olduklarını ve durumu bir sonraki güncelleme ile düzelteceklerini belirtti. Galaxy S23 serisindeki telefonların sahipleri, One UI 6.1 güncellemesi sonrasında dokunmatik ekran sorunları (Ekran temelde dokunmaları algılamıyor ya da çok yavaş algılıyor) yaşamaya da başlamıştı. Bu açıdan güncellemeye henüz geçmeyenlerin biraz daha beklemesi tavsiye ediliyor, bu konuda bir açıklama yapan Samsung suçu Google’a atıyor. Dün bu sorunun Google’ın ana ekranda sola kaydırma yapınca açılan haber / keşif sayfasından (Google uygulaması temelinde) dolayı oluştuğu, Google’ın bundan haberdar olduğu ve sorunu çözmek için çalıştığı aktarıldı. Samsung, problemden etkilenen kullanıcılara şu an sadece geçici bir çözüm sunuyor. Aktarıldığı kadarıyla Google uygulamasının verilerinin temizlenmesi ve ardından cihazların yeniden başlatılması ekran sorunlarını bir süre için düzeltiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung One UI 6.1 güncellemesi için firma şunları aktarmıştı:Galaxy’nin yapay zeka dünyası, kullanıcılara günlük yaşamını kolaylaştıran premium mobil yapay zeka deneyimleri sunmak için tasarlandı. Samsung’un en yeni teknolojileri herkes için erişilebilir kılma misyonu doğrultusunda, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Galaxy AI yeteneklerinin yer aldığı Galaxy modelleri yelpazesi genişlerken, Live Translate’ten Circle to Search’e Not Asistanı’ndan Yaratıcı Düzenleme’ye yapay zeka teknolojisine sahip, yaşamı iyileştiren birçok yeni özellik daha fazla kullanıcıya sunuluyor.

Galaxy AI, mobil web gezinti ve arama motoru deneyimini ileri taşıyan birçok özelliği akıllı telefonlara taşıyor. Google ile Circle to Search özelliği, kullanıcıların ekranda gördükleri herhangi bir nesneyi ya da içeriğin etrafında parmaklarıyla bir daire çizerek o nesne ya da içerik hakkında Google’da arama yapmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, en sevdikleri içeriği izlerken bir sahnede gördükleri bir nesneyi merak ettiklerinde ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde, bir ürünü, kıyafeti ya da cihazı beğenip satın almak istediklerinde Circle to Search aranan nesneleri farklı web sitelerindeki sonuçları sunarak hızlıca bulunmasını sağlayacak.

Google ile Circle to Search aynı zamanda yapay zeka destekli genel sonuçlarla, kullanıcının konumuna bağlı olarak alakalı ve kişiselleştirilmiş bilgiler de sağlıyor. Web Asistanı, haberlerin ya da web sayfalarının kısa özetini oluşturarak dünyada olup bitenleri takip ederken zaman kazanılmasına fırsat sunuyor . Bu sayede web deneyimi ve haber takibi çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da verimli hale geliyor. Bu özellikler sayesinde Galaxy S24 Serisi ile başlayan gezinti ve arama motoru deneyimindeki bu dönüşüm, One UI 6.1 güncellemesiyle daha fazla cihaza gelerek artık daha fazla sayıda kullanıcıya pratiklik ve zaman kazandırıyor. 

Chat Asistanı, kullanıcılar sohbet ederken sohbetin bağlamına uygun yazışma içerikleri önererek, daha nitelikli bir iletişim olanağı sunuyor. Yapay zeka destekli Chat Asistanı, arkadaşlarla günlük sohbetler için içerik önerilerinin yanında iş arkadaşlarıyla veya iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarda daha resmi ve kurumsal bir dilde yanıtlar üretebiliyor. Chat Asistanı ayrıca 13 dilde çeviri özelliğiyle mesajları doğru ve uygun bir tonda çevirerek, aynı dili konuşmayan iki kullanıcının sohbet aracılığıyla kolaylıkla iletişim kurarak birbiriyle anlaşabilmesini sağlıyor.

Ses Kaydı Asistanı, yapay zeka ve Konuşmadan Metne aktarım teknolojileriyle ses kayıtlarını yazıya geçirebiliyor, özetini çıkarabiliyor ve hatta tercümesini de gerçekleştirebiliyor ve bu sayede günlük iş yükünü azaltıyor. Not Asistanı, not tutmayı daha yaratıcı, pratik ve keyifli hale getiriyor. Yapay zeka desteğiyle tutulan notların özetini çıkartıyor, notları özel şablonlara yerleştiriyor, kapak sayfaları öneriyor ve daha düzenli ve üretken bir not alma deneyimi sunuyor. Bu özellikler sayesinde günlük iş yaşamında kullanılan araçlar yaşamı daha da kolaylaştırarak daha verimli bir günlük deneyim sunuyor. Yazışmaların yanı sıra toplantıların ve görevlerin takibi daha pratik hale gelirken, iş rutinlerinde zamandan tasarruf sağlanıyor.

Sözlü Çevirmen ve Live Translate ile kullanıcılar için dilini bilmediği ülkelerde dil bariyerlerini aşmak artık çok kolay. Sözlü Çevirmen, yüz yüze iletişimde dil engelini ortadan kaldırıyor ve gezilen bir şehirde yol tarifi almak istendiğinde konuşulan dilde iletişim kurulmasını sağlıyor. Galaxy Buds 2 Pro birlikte kullanıldığında kulaklıkla bağlantılı olarak çalışan Sözlü Çevirmen kulaklıkları çıkarmaya gerek olmadan daha akıcı bir deneyim sunuyor. Live Translate ise telefon görüşmeleri için yerel dilde gerçek zamanlı çeviri desteğiyle restoran ve ulaşım rezervasyonları yapabilmenize yardımcı oluyor. Bu iki özellik sayesinde bilmediğiniz diller seyahatinize engel olmaktan çıkacak ve tatillerinizde dil bariyeri konusunda endişe etmenize gerek kalmayacak.

Yaratıcı Düzenleme, fotoğrafları çektikten sonra dahi fotoğrafın içindeki nesneleri yeniden boyutlandırma, konumunu değiştirme ya da hizalama imkanı tanıyan, fotoğraf düzenlemeyi daha yaratıcı hale getirerek sınırlarını genişleten yapay zeka destekli bir özellik olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, bu yapay zeka özelliği sayesinde kendi ürettikleri fotoğraflar üzerinde diledikleri oynamaları daha az eforla daha özgürce yapabilecek. Düzenleme Önerisi, kullanıcının tercih ettiği, yapay zeka kullanan fotoğraf düzenleme uygulamalarında her fotoğrafa uygun düzenleme önerisi sunarak mevcut fotoğraf düzenleme deneyimini bir adım ileri taşıyor.

Anlık Ağır Çekim, çekilen videolardaki hareketli sahneleri algılayıp aksiyon sahnelerini yavaşlatarak öne çıkarılmasını sağlıyor. Bu sayede videolara bir aksiyon filmi yönetmeninin dokunuşu eklenmesini ve videoların daha profesyonel görünmesini sağlıyor. Galaxy AI ayrıca temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kullanıcıların kendi benzersiz duvar kağıtlarını tasarlamalarına imkan veriyor. Galaxy AI özellikleri; ister evde, ister işyerinde ister tatilde kullanıcıların günlük mobil cihaz deneyimini daha da iyileştirmek için tasarlandı. “

Samsung  Galaxy S23 ve One UI 6.1 haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER