reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro ve Redmi K30 Pro hız karşılaştırması [Video]

Kısa bir süre önce tanıtılan OnePlus 8 Pro ile Redmi K30 Pro hız testinde karşıya karşıya geldi. Her iki telefonda da Qualcomm‘un Snapdragon 865 işlemcisi ve 8 GB RAM yer alıyor.

Telefonlarda aynı işlemci ve RAM yer alsa da telefonlarda diğer özellikler farklılık gösteriyor. TechZG isimli YouTube kanalının karşılaştırdığı videoda telefonların performansları gözler önüne seriliyor. 5 dakika uzunluğundaki 4K bir video dışarı aktarıldığında çok az bir farkla 8 Pro, Redmi K30 Pro’yu geride bırakıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri ise neredeyse benzer bir performans sergiliyor. Ancak videoya bakıldığında Redmi K30 Pro’nun milisaniyelik bir farkla OneOlus 8 Pro’yu bu konuda geride bırakmış görünüyor. Kamera açılış sürelerine bakıldığında ise Redmi K30 Pro milisaniyelik bir farkla 8 Pro’yu geride bırakıyor. OnePlus 8 Pro’da 120 Hz ekran yer alırken diğer modelde 60 Hz ekran bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 8 Pro mu yoksa Redmi K30 Pro mu daha hızlı?

OnePlus imzalı modelde 120 Hz ekran yer alması sayesinde bu modelin rakibine kıyasla daha akıcı bir deneyim sunduğunu söyleyelim. Redmi imzalı modelde Full HD+ piksel çözünürlüklü 6,7 inç ekran, OnePlus imzalı modelde ise Quad HD+ piksel çözünürlüklü 6,7 inç ekran bulunuyor. OnePlus’ta 4.510 mAh kapasiteli pil yer alırken diğer modelde 4.700 mAh kapasiteli pil kullanılıyor. Telefonları karşı karşıya getiren videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz. OnePlus 8 Pro hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video