reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno3 Serisi
OPPO Reno3

OPPO Reno3 Serisi ile gece fotoğrafı çekmenin tüyoları

OPPO Reno3 Serisi gece fotoğrafçılığı konusunda tüm dikkatleri üstüne çekiyor. Güçlü kamera yetenekleri sayesinde tüm modeller ışığın yetersiz kaldığı durumlarda olağanüstü fotoğraflara imza atıyor.

Paylaştığı fotoğraflarla adından söz ettiren ünlü fotoğrafçı Sefa Yamak, 8 adımda en kaliteli gece fotoğrafları çekmenin ince ayrıntılarını paylaştı. 

Sabitleme
Düşük ışıkta fotoğraf çekerken öncelikle telefonun sabit tutulması gerekiyor. Telefon çok sıkı bir şekilde elde tutulabileceği gibi telefonu bir yere yaslayarak veya tripod kullanarak da gece fotoğrafları çekilebiliyor . OPPO Reno3, gece modunda çekim yaparken “kamerayı sabit tutun” şeklinde ekranda çıkan bir yazıyla kendisi de uyarıyor.

Lens temizliği
Cep telefonları ceplerde veya çantalarda taşındığı için telefonun kamerası gün içinde kirlenebiliyor. Bu sebeple fotoğraf çekimine başlamadan önce lensin temizlenmesi gerekiyor.

Odaklama
Daha sonrasında kullanıcılar çekmek istedikleri objeye, manzaraya ve görüntüye odaklıyor. Bunun için kullanıcılar çekmek istedikleri nesnenin üzerine gelerek ekrandan bir kere dokunmaları yeterli.

Parlaklık
Telefonların gece modu otomatik olarak ayrı bir aydınlık verdiği için kamerayı açıp odaklama yapıldığında bir daire görülüyor. Bu dairenin yanında bir de + / – çizgisi mevcut. O + ve – ile ortamdaki parlaklığı yükseltip düşürmek mümkün.

Uzman modu
Kamera ayarlarında gece moduyla birlikte karşımıza uzman modu da çıkıyor. Işığın yetersiz kaldığı durumlarda ISO’yu, enstantaneyi, beyaz dengesini ve diğer ayarlamaları yaparak fotoğraf çekilebiliyor.

Enstantane
Gün batımından önce, fotoğraf çekerken enstantaneyi 100-120 civarında, ISO’yu da 100’lerde tutarak ideal görüntüler çekilebiliyor. Işık azalmaya ve hava düşmeye başladıktan sonra enstantane ile biraz oynama yapmak mümkün.

Flaş
Gece fotoğraf çekerken aydınlık çıkması için genellikle flaş açılıyor. Fotoğraf çekildikten sonra kullanıcılar parlak, arka ise simsiyah çıkıyor. Flaş görsel gücü çok destekleyen bir unsur değil. Mutlaka flaşı kullanacaksanız bunu bir yere yansıtıp kullanabilirsiniz.

Açı
Son olarak fotoğrafı çekeceğiniz açıyı da görsellik anlamında iyi ayarlamak gerekiyor.

OPPO Reno3 Serisi özellikleriyle fark yaratıyor

Reno 3 Pro hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ailede Reno3 Pro haricinde karşımıza çıkan Reno3 hakkındaki detayları ise buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili video

Acun Ilıcalı ve çocuklarının yer aldığı OPPO reklamı