reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Origami

Origami sanatçısı, 15 metrelik kağıttan dev fil inşa etti [Video]

Sanatçı, tasarımcı, mühendis ve yazılım geliştirici gibi farklı alanlarda yaratıcılığını konuşturan pek çok kişiye hayallerini gerçekleştirme imkanı veren Indiegogo, bu sefer de dev gibi bir origami çalışmasına önayak oldu. Kendini profesyonel origami sanatçısı olarak adlandıran Sipho Mabona, tek parça kağıt kullanarak gerçek boyutlarda bir fil inşa etti.

Origami
Düz bir kağıt parçasıyla dahi yaratıcılığın sınırlarını zorlayabileceğini ortaya koymak isteyen Mabona, Indiegogo’daki projesiyle 26 bin doları aşkın fon topladı. Destekçilerin süreci web kameralarından takip etmesine imkan tanıyan sanatçının, on kişiyi aşkın ekibiyle birlikte fili inşa etmesi dört hafta sürmüş. Mabona, 15 x 15 metre boyutlarında kesilmiş tek parça kağıtla çalışarak, fili tek parça kağıttan inşa etme sözünü de tutmuş. Tabii Mabona’nın öncelikle bu kocaman kağıt parçasını nereye sığdıracağını bulması gerekmiş, katlama işlemi sırasında da kağıdı kaldırmak ve şekil vermek için on kişiden yardım aldığı anlar olmuş.
Origami
Boyu 3 metreyi aşan origami fil, Mabona’nın diğer çalışmalarıyla birlikte Beromünster, İsviçre’deki KKLB müzesinde ziyaretçilerini bekliyor.

Advertisement

VİDEO