reklamı kapat

POPÜLER

Orta Doğu’nun yeni canavarıyla tanışın

31 Ocak 2016

Orta Doğu’dan sıklıkla yeni otomobil duyurusu almıyoruz ancak alınca da hayranlığımızı uzun süre gizleyemiyoruz. W Motors ve Zarooq gibi üreticilerin yanına Dubai dolayılarından katılan yeni lüks spor markası, ilk göz bebeğiyle ağzımızı açık bırakmayı başarıyor.

İlk bakışta hayalet uçakları andıran Elibriea isimli otomobil, üretici firmayla aynı adı taşıyor. Sipsivri burnu, tuhaf far tasarımı, yukarı açılan kanatları ve genel olarak keskin hatları, otomobilin agresif duruşunu vurgulayan detaylardan. Karbon fiber kaplı gövdesi sayesinde otomobilin ağırlığı yalnızca 1.000 kg. Bu hafifliği ve aerodinamik yapıyı 525 beygirlik V6 motorla birleştirin. Performans rakamları henüz açıklanmadı ancak Dubai polisinin bile yetişemeyeceği hızlara ulaşması işten bile değil.

Katar Otomobil Fuarı’nda konsept olarak sergilenen Elibriea’nın dudak uçuklatan bir fiyatla bu yıl içinde yollarda olması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Orta Doğu’nun yeni canavarıyla tanışın” için 2 cevap

  1. Yusuf Çatalkaya dedi ki:

    Hayatımda gördüğüm en çirkin spor araba. Anadoludaki sanayicilerin eski bir araç şasisi üzerinde kendi projelerini yaptıkları arabalara bile bundan daha güzel.

  2. Buraktan Borçpusat dedi ki:

    Elin Arabından ne bekliyorsun işte onlar anca Arab’a yaparlar..