reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Hertz

Otomobil fiyatlarını artıran Tesla, tarihinin en büyük tek siparişini aldı

Kısa süre önce satışını yaptığı bazı otomobillerin fiyatlarını artıran Tesla, bunun üstüne tarihinin en büyük siparişini aldı. İşte detaylar;

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla, kısa süre önce Model S ve Model X‘in fiyatını 5 bin dolar kadar artırdı. Ancak firma için esas büyük gelişme bu değildi. Dünyaca ünlü Hertz firması, Tesla’ya tek seferde tam 100 bin araçlık bir sipariş geçti. Bunun tek seferlik sipariş boyutu özelinde şirket tarihi ve elektrikli otomobil pazarı için bir ilk olduğu açıklandı.

Bir otomobil kiralama şirketi olan Hertz, bu Model 3 merkezli sipariş için söylendiği kadarıyla tam 4,2 milyar doları gözden çıkardı. Yakında Almanya merkezli olarak da otomobil üretmeye başlayacak Tesla, elbette bu siparişten fazlasıyla memnun olmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma için en son Tesla Roadster ve Cybertruck odaklı üretim bilgisi gelmişti

Daha önce 2022’de yollara çıkacağı düşünülen yeni Tesla Roadster, artık kesin olarak Elon Musk tarafından yapılan açıklama üzerinden 2023 yılına kaldı. Hatta Musk hatırlarsınız daha önce 2023 için bile kesin konuşmamıştı.

Eğer 2021’de yaşan stok / tedarik sorunları 2022’de de devam ederse, 2017’de lanse edilen yeni Roadster modeli 2024 yılına da kalabilir denildi.

Bu arada elektrikli pick-up Tesla Cybertruck da resmi olarak 2023 yılına kalmış durumda. Elon Musk net olarak aracın 2023 yılında üretime alınacağını aktarıyor.

Hepsine ek olarak Tesla’nın Semi isimli elektrikli kamyonu da henüz üretime girebilmiş değil. Firma şu an odağını Model 3, Model S ve Model Y gibi araçlara veriyor. Ancak üretimi artırmak adına fabrika yatırımları sürüyor.

İlgili Video