reklamı kapat

POPÜLER

Oyungezer yerinde durmuyor

Oyungezer, Şubat sayısında hem içeriği hem tam sürüm oyunuyla okurlarına ‘yerinde duramayan oyun dergisi’ sloganına yakışır bir sayı sunuyor. Bu ayın en büyük sürprizi derginin yanında tam sürüm olarak hediye edilen Psychonauts. Oyun tarihinin Monkey Island, Grim Fandango, Full Throttle gibi en matrak ve zeki oyunlarına imza atan Tim Schafer ustanın 2005 yılında çıkan ve yayınlanan son oyunu. Uluslararası oyun dergilerinden 90 üzeri notlar alan ve gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasına ismini yazdıran bir aksiyon-platform yapımı Psychonauts. Schafer’ın sıradaki oyunu Brütal Legend’ı heyecanla bekleyen ve Schafer’ın tarzıyla tanışmak isteyen oyuncular için Psychonauts gerçekten iyi bir fırsat.

Oyungezerin Şubat sayısının kapağında ise gelmiş geçmiş en güzel dövüş oyunlarından Street Fighter’ın yıllar sonra seriye yeniden zirve yaptıran yeni bölümü Street Fighter IV var. Ayrıca son zamanların en çok merak edilen FPS’lerinden Killzone 2’nin incelemesi de Oyungezer’in Şubat sayısında yer alıyor.

Oyunculara yönelik doyurucu donanım sayfalarıyla da dikkat çeken Oyungezer’in Organize Sanayi sayfalarında bu ay bir de büyük iddia var: “Sadece 339 dolar harcayarak GTA IV oynatan PC topladık!” Oyungezer donanım editörleri, ince bir piyasa araştırmasına girişerek her oyuncunun hayali olan, ucuz ve performansı yüksek bir oyun bilgisayarı toplama amacıyla harekete geçmiş ve anlaşılan bilinen fiyat performans kriterlerine takla attırarak bunu başarmış.

Dergide göze çarpan diğer konu başlıkları arasında 2006’nın en iyi oyununu size tekrar tekrar oynatacak “Oblivion’ı yeniden yaratan modlar” ve ayrıca bütün senenin en iyi oyunlarını bir arada derleyen “2008’in en iyileri” dosya konusu yer alıyor. Ayrıca Oyungezer bu ay Mirror’s Edge ve Saints Row 2’nin PC incelemelerinin yanı sıra heyecanla beklenen Mafia II’ye özel bir ilk bakış atıyor. Bu ayın diğer bir bombası ise Resident Evil’ın ön inceleme versiyonunun incelemesi. Klasik serinin en yeni oyununu piyasaya çıkmadan iki ay önce oynayan Oyungezer editörleri beklentilerimizi ne kadar karşıladığına bakıyor.

Detaylar için:
www.oyungezer.com.tr/content/view/883/216/

İLGİLİ HABERLER