reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Türkiye’ye yeni genel müdür

 - Güncelleme: 02 Şubat 2009 11:55

Mayıs 2006’dan bu yana Nokia Türkiye’nin genel müdürlüğünü yürütmekte olan Imfred de Jong, 1 Şubat 2009 itibariyle görevini Conor Pierce’a devrediyor. Imfred de Jong, kariyerine Nokia Avrasya Satış Operasyonları Müdürü olarak sürdürecek.

Daha önce Nokia’nın İrlanda ve Dubai ofislerinde üst düzey pozisyonlarda çalışan Pierce, Nokia Türkiye’de genel müdürlük yapma fırsatı bulduğum için büyük heyecan duyduğunu, Türkiye’nin cep telefonu pazarı, nüfus yapısı ve dağıtım ortamı bakımından gerçekten ilgi çekici bir pazar olduğunu söylüyor.

Conor Pierce kimdir?
1970 İrlanda doğumlu Conor Pierce, Dublin Üniversitesi’nde ticaret ve uluslararası pazarlama üzerine eğitim gördü. Profesyonel iş yaşamına İrlanda’nın en büyük süt ürünleri firması Waterford Foods’da kategori müdürü olarak başlayan Pierce, daha sonra sırasıyla Glenross Hosiery’de ve Ericsson Tüketici Ürünleri’nde satış ve pazarlama müdürü olarak görev aldı. 2001 yılında, Ericsson İrlanda Tüketici Ürünleri’nde genel müdürlük pozisyonuna getirildi. 2003 yılının başında Dublin ve Riyad’dan sorumlu global satış müdürü olarak Avaya İrlanda’ya geçti. Aynı yılın sonunda Nokia İrlanda bünyesine katıldı. Burada müşteri direktörlüğü ve genel müdürlük yaptı.