reklamı kapat

POPÜLER

Nokia X6, 4 milyon şarkıyla geliyor

 - Güncelleme: 05 Mayıs 2010 08:56

MİLYONLARCA PARÇAYA ANINDA ERİŞİM
Türkiye’de Nokia X6 ve Nokia 5232 ile birlikte sunulan Nokia’nın sınırsız müzik indirme servisi Comes With Music ile kullanıcılarına 12 ay boyunca Ovi Müzik’ten sınırsız parça indirme olanağı tanıyan Nokia, parçaların albüm kapak ve bilgilerini de kullanıcılara sunuyor ve indirilen parçaların sonsuza dek saklanabilmesini sağlıyor. Universal Music Group, Sony Music Entertainment, Warner Music Group ve EMI Music şirketlerinin yanı sıra birçok bağımsız şirketle de yapılan anlaşmalar sonucunda, 4 milyonu aşkın yerli ve yabancı parçaları müzik kataloğunda bulunduran Türkiye Ovi Müzik, MÜ-YAP kataloğunun yanı sıra şu anda hiçbir dijital platformda bulunmayan IMM ve Elec-trip arşivini de içeriyor. Bunların yanında Universal Music Group’un kataloğu da dijital olarak yalnızca Ovi Müzik’te bulunuyor. Turkcell avantajıyla Ovi Müzik ile Nokia X6 Comes With Music Edition’da tanışacak olan kullanıcılar, Nokia X6 Comes With Music Edition’ın yanında aynı zamanda 1 GB veri paketi, hafta sonu SMS ve ses paketi hediyesine de 24 ay boyunca ayda 69 TL’ye sahip olabilecekler. Ayrıca kontratsız seçeneği de bulunan Nokia X6 Comes With Music Edition, 486 euro’ya taksit imkanıyla da satışa sunuluyor.
“TÜRKİYE’NİN YARISINA MÜZİKLE DOKUNDUK”
Sınırsız müzik indirme servisinin şu anda 31 pazarda sunulduğunu ve bunun Nokia’ya en büyük küresel dijital müzik sağlayıcısı haline getirdiğini belirten OVI Müzik Servisleri Global Direktörü Adam Mirabella, ayrıca şunları da söyledi: “Türkiye’deki müzik tutkunlarının yerli ve yabancı parçaların yanı sıra yalnızca Ovi Müzik’e özel içerikler sunan zengin kataloğumuzu, benzersiz ve heyecan veren servisimizi beğeneceklerinden eminiz.” Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar Nokia ile çok başarılı ortak çalışmalar yürüttük. Türkiye’de birçok müzik severi memnun edeceğine inandığımız Nokia X6 Comes With Music Edition da bu başarılı çalışmalardan biri olacaktır. Bizim de dijital yasal müziğin yaygınlaşması vizyonumuz Nokia’nın vizyonuyla ile paralel. 2005 yılından bu yana 33 milyon kişi Turkcell’le 70 milyon şarkı dinledi ve dinletti. Yani Turkcell olarak bugüne kadar Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısına müzikle dokunduk. Şimdi de müzik tutkunları Nokia X6 Comes With Music Edition ile sınırsız müziğe Turkcell 3G hızıyla ulaştıklarında müzik keyfini çok daha iyi çıkaracaklardır,” dedi.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR YOL”
Nokia X6 Comes With Music Edition tanıtım toplantısında konuşma yapan Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce konuyla ilgili şunları söyledi: “Nokia’nın vizyonu insanların istediği müziğe, her zaman, her yerden ve uygun fiyatlarla erişebilmesidir. Bu vizyon doğrultusunda Nokia, Ovi çatısı altında topladığı servislerine müzik  servisini de ekledi. Türkiye’de sunduğumuz sınırsız müzik erişimi servisi tüketicilerin müziğe erişmeleri, müziği keşfetmeleri ve yasal müzik dinlemeleri için devrim niteliğinde bir yol sunuyor. Müzik endüstrisi ile yaptığımız iş birliği ile herkesin kar sağlamasına olanak tanıyan yenilikçi bir iş modeli ortaya koyuyoruz. Türk müzik sektörünün de bu servisimizi desteklemelerinden ötürü memnuniyet duyuyoruz.” Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce’ın sözlerini destekleyen MÜ-YAP Başkanı Bülent Forta ise, “MÜ-YAP olarak her türlü yasal müzik sunumunu destekliyoruz. Nokia’nın yaptığı anlaşmalarla Ovi Müzik kataloğunda tüketicilere milyonlarca yasal parça sunuyor olması Türk müzik endüstrisi açısından son derece olumlu bir gelişmedir,” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER