reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic, plazma üretimini bırakacak

Nikkei’nin haberine göre günümüzdeki nadir plazma üreticilerinden Panasonic, plazma televizyon üretimini bitirecek. Önümüzdeki mali yıldan başlayarak takip eden üç yıl içinde televizyon departmanında küçülmeye gideceği söylenen Panasonic, 2009/2010 döneminde yalnızca televizyon satışlarından 10,5 milyar dolardan fazla gelir elde etmişti. Ancak 2015/2016 dönemi için beklenti bunun yarısı seviyesinde.

Bu yüzden de televizyon üretimini düşürmeyi; plazma panel üretimini ise tamamen durdurmayı planladığı söyleniyor. Nikkei haberinde, Panasonic’in hem LCD hem plazma panel üretimine devam etmesinin efektif olmayacağını belirtiyor ve özelikle de Japonya’da gittikçe küçülen plazma pazarının Japon üreticinin bu kararı almasının sebebi olabileceğini söylüyor. Panasonic’ten yapılan açıklama henüz kesin bir karar verilmemiş olduğu yönünde ancak Nikkei, Panasonic’in plazma üretimi için ana tesisi olan Japonya’daki Amagaskai tesislerinde üretimi durdurmayı planlamakta olduğunu ve oradaki üretim ekipmanlarına yatırım yapmayı zaten durdurduğunu ifade ediyor.

Plazma paneller, LCD’lere kıyasla daha iyi siyah renkler üretebilmesi ve görüntüde tepkime süresi gibi bir dezavantajı bulunmadığından hareketli sahnelerdeki akıcılığı ile öne çıkıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Panasonic, plazma üretimini bırakacak” için 2 cevap

  1. serhat dedi ki:

    yıllardır çıkıyor bu haber bi bitmediler… panasonic sadece pil üretmeye geri dönecek kadar bile asılsız haberler yapıldı… sonuç? en iyi son nesil plasmalar halen panasonic tarafından piyasaya sunulmakta…..

  2. cnc plazma dedi ki:

    sadece panosonic için değil ki bütün firmalar için bu tür haberler çıkar. reklamın iyisi kötüsü olmaz. adam facebook google ı geçmiş diye haber çıkartıyo hem facebook prim sağlıyo hem de google. insanların bilinç altına markalarını yerleştiriyorlar.