reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’in yeni ürünleri nisan ayında Türkiye’de

Panasonic, Fransa’nın Nice şehrinde düzenlediği Panasonic Convention 2013 etkinliğinde Lumix serisinin yeni üyeleri ile Smart Viera plazma televizyon ailesinin yeni üyelerini tanıttı. Panasonic’in Lumix ailesinde duyurduğu ilk kompakt fotoğraf makinesi Lumix TZ40 oldu. Firmanın bugüne kadar ürettiği en gelişmiş hibrit kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip olan cihaz, 18,1 megapiksel çözünürlüklü MOS sensörle geliyor. 20 kata kadar optik yakınlaştırma yapabileceğiniz fotoğraf makinesi 50p Full HD video kaydedebiliyor. Cihazın bağlantı özellikleri arasında yakın saha iletişimi (NFC) ve Wi-Fi  da yer alıyor. Panasonic bağlanabilirlik seçeneklerine ihtiyaç duymayan kullanıcılar içinse Lumix TZ35‘i kullanıcılara sunuyor. Bu modelde 16,1 megapiksel çözünürlüklü MOS sensör kullanılıyor. Nisan ayında Türkiye’de olacak Lumix TZ40, 1.399 TL’den, Lumix TZ35 ise 1.099 TL’den satışa sunulacak.

Panasonic Lumix FT5
Panasonic FT5
Panasonic Lumix ailesinin bir diğer üyesi FT5 ise daha çok ekstrem sporlarla uğraşan kullanıcılara hitap ediyor. 13 metre derinliğe kadar suya, 2 metre yükseklikten düşmeye, -10 derecelik soğuğa ve 100 kilogramlık basınca dayanıklı olan cihazda 16,1 megapiksel çözünürlüklü bir sensör ve yeni Venus Engine görüntü işlemcisi kullanılıyor. 50p Full HD video kaydı yeteneğine ek olarak cihazda 3 inçlik LCD ekran bulunuyor. Panasonic Lumix FT5 nisan ayında 1.599 TL’den Türkiye’de piyasaya sürülecek. Panasonic’in duyurduğu diğer makineler arasında FT25, XS1, FS50, SZ9 ve SZ3 yer alıyor. Bu cihazlar da nisan ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Panasonic, Lumix ailesinin yeni üyeleri haricinde yeni Smart Viera plazma televizyon ürün gamını da Panasonic Convention 2013 etkinliğinde görücüye çıkardı. Televizyon serisinin kullanıcılara sunduğu en önemli yeniliklerden biri opsiyonel dokunmatik kalem desteği. Dokunmatik kalem desteği sayesinde kullanıcılar televizyon ekranlarına kolayca çizim yapabiliyor. Twin HD Tuner özelliği sayesinde ise bir program izlenirken, bir başka kanaldaki diğer program da uyumlu mobil cihaza aktarılarak  izlenebiliyor.
Panasonic ZT60
Panasonic’in yeni plazma televizyon ürün gamında  ZT60, VT60 ve ST60 bulunuyor. 42 ve 62 inç arasında değişen boyutlara sahip olan serinin amiral gemisi ise Smart Viera ZT60. ZT60’ta yer alan Studio Master Panel, yüksek siyah seviyelerini ve üst düzey görüntü kalitesini kullanıcılara sunuyor. High Contrast Pro filtresi ise parlak görüntülerde kontrast seviyesini bir üst boyuta taşıyor. ZT60 ve VT60’ta yer alan Hexa İşleme Motoru ise görüntüde renk, hareket, gürültü ve alt yazılarda düzeltmeler sağlıyor.

Dokunmatik kalemle televizyon ekranına elektronik çizimler yapılabiliyor ve bu çizimler ister oyunlarda ister filmlerde not almak için kullanılabiliyor. Bununla birlikte televizyonda yer alan dahili kamera kullanıcının yüzünü tanımaya olanak sağlıyor. Yüz tanıma özelliği kullanıcıların favori içeriklerine hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor.

Son olarak iOS veya Android işletim sistemli akıllı cihazlardaki fotoğraf ve videoların televizyon ekranına aktarılabildiğini; yeni ses etkileşimi özelliği sayesinde 10 Avrupa dilindeki mesajlarınızı Smart Viera Touch Pad kumandasına veya uyumlu mobil cihazınıza okuyarak televizyonunuza internet adresi ya da sosyal ağ mesajlarını girebileceğinizi belirtelim. Panasonic’in yeni plazma televizyonları nisan ayında satışa sunulacak. Televizyonların satış fiyatı henüz belli değil.