reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix DMC GF7

Panasonic’in yeni aynasızı selfie yetenekleriyle geliyor

Fujifilm’in selfie severlere özel aynasız makinesi X-A2’yi tanıtmasının ardından Panasonic’ten cevap gecikmedi. Panasonic, Fujifilm X-A2 modeline cevap niteliğindeki yeni aynasız makinesi Lumix DMC-GF7’yi görücüye çıkardı. Panasonic’in yeni kompakt makinesi, selfie çekmeyi mümkün kılan 180 derece dönebilen 3 inç dokunmatik ekranla birlikte geliyor.
Panasonic LUMIX GF7

Selfie dostu
Işıklı ortamlarda yüksek görülebilirlik sağlayan ekran, mümkün olan en iyi selfie karesini yakalamaya yardımcı oluyor. Ekranı kendinize doğru yönelttiğinizde Self Shot Mode isimli otomatik çekim modu aktif hale geliyor. Makine, selfie modundayken Soft Skin, Defocus ve Slimming olarak adlandırlan düzenleme seçeneklerini kullanıcılara sunuluyor. Soft Skin cildin daha pürüzsüz görünmesine, Defocus yüzün etrafını bulanıklaştırmaya, Slimming ise yüzün fotoğrafta daha ince gözükmesine olanak sağlıyor. 16 megapiksel Micro Four Thirds Live MOS sensörün kullanıldığı makine, düşük ışık koşullarında daha az grenli fotoğraflar çekmeyi mümkün kılıyor.

AVCHD 50p formatında 1080p veya MPEG-4/H.264 formatlarında video kayıt yeteneğine sahip olan retro görünümlü makine, mobil cihazlara fotoğraf aktarımı için Wi-Fi teknolojisine de destek veriyor. Gümüş ve kahverengi gövde rengi seçenekleriyle piyasadaki yerini alacak Panasonic Lumix DMC-GF7, 12-35mm f/3.5-5.6 ASPH lensle birlikte 599 dolardan mart ayında yurtdışında satışa sunulacak.

Panasonic Lumix DMC GF7

İLGİLİ HABERLER