reklamı kapat

POPÜLER

eBay’de sahte Apple Watch prototipleri ortaya çıktı

Hatırlarsanız geçtiğimiz CES Fuarı‘nda Apple Watch kopyası akıllı saatlerin 27 dolar gibi düşük bir fiyatla satıldığını sizlere aktarmıştık. Bu kez ise Apple Watch’un gerçek prototipi olduğu iddia edilen bir saat eBay üzerinden satışa çıkarıldı.

Tahmin edebileceğiniz üzere satışa sunulan bu ürün Apple Watch‘un gerçek prototipi değil. Ancak satıcı öyle gerçekçi bir satış sayfası hazırlıyor ve öyle yanlış bilgiler aktarıyor ki, bazı insanlar bunun gerçek olduğuna bile inanabilir. Saat arayüz olarak ve genel hatları itibariyla Apple Watch’a benzerlik gösteriyor. “Prototip” olarak satışa sunulduğundan dolayı da saatin görünüşündeki gariplikler sanki normalmiş gibi aktarılıyor. Prototipi nasıl ele geçirdiğiyle ilgili bir hikayesi de bulunan satıcı, Apple’da kuzeninin çalıştığını ve saati onun getirdiğini iddia ediyor.

Yalnızca eBay’de değil birçok sitede karşımıza çıkmaya başlayan sahte modellerine karşı dikkatli olmak gerekiyor. Aksi takdirde sahte saatin suçunu kuzenine atan bir satıcıyla karşılaşmanız olası.

İLGİLİ HABERLER