reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix DMC-GF8
Panasonic Lumix DMC-GF8
Panasonic Lumix DMC-GF8
Panasonic Lumix DMC-GF8
Panasonic Lumix DMC-GF8

Panasonic’ten selfie tutkunlarını hedef alan kompakt fotoğraf makinesi

Panasonic, Lumix DMC-GF7’nin yerini almaya hazırlanan Lumix DMC-GF8’i görücüye çıkardı. Mevcut modelle tasarım ve performans açısından aynı olan makine, yeni eklenen güzellik modlarıyla selefinden ayrılıyor. Daha çekici selfie kareler için Gelişmiş Güzellik Rötuş Modu’na sahip olan makine, özellikle kadınların ilgisini çekeceğe benziyor.

Panasonic’in yeni fotoğraf makinesi, selfie çekmeye imkan sağlayan 180 derece dönebilen 1,04 milyon nokta 3 inç dokunmatik ekranla birlikte geliyor. Ekranı kendinize doğru yönelttiğinizde Self Shot Mode isimli otomatik çekim modu aktif hale geliyor. Makine selfie modundayken Soft Skin, Defocus ve Slimming olarak adlandırlan düzenleme seçenekleri yer alıyor. Soft Skin cildin daha pürüzsüz görünmesine, Defocus yüzün etrafını bulanıklaştırmaya, Slimming ise yüzün fotoğrafta daha ince gözükmesine olanak sağlıyor.

Bir önceki modelde olduğu gibi 16 megapiksel Digital Live MOS sensör ve Venus Engine görüntü işlemcisinin yer aldığı makinenin ISO hassasiyeti 25.600’e kadar artırılabiliyor. Kontrast tipi otofokus sistemi sayesinde hızlı ve doğru odaklama yapabilen makine, 266 gram ağırlığında. Tam dolu pille 230 kare çekim yapabilen Lumix DMC-GF8, Wi-Fi bağlantısıyla mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarabiliyor. MPEG-4, AVCHD ve H.264 formatlarında Full HD video kaydedebilen makinenin ilk etapta Japonya’da, ardından dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor. Panasonic Lumix DMC-GF8’in satış fiyatı henüz açığa çıkmadı.