reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix DMC-XS3, incelikte akıllı telefonlarla yarışıyor

Panasonic, ince ve şık hatları ile dikkat çeken yeni fotoğraf makinesi Lumix DMC-XS3’ü fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. Sadece 14 mm kalınlığındaki makine, 14,1 megapiksel yüksek hassasiyete sahip MOS sensör ve hızlı F2.8 24mm geniş açı lens ile birlikte geliyor.

Fotoğraf makinesinde kullanılan MOS sensör ve Venus Engine işlemci sayesinde düşük ışık koşulları altında daha grensiz fotoğraflar çekilebiliyor. 1920×1080 piksel çözünürlüklü video kaydetmeye (MP4 formatında) imkan tanıyan DMC-XS3’te 5 kata kadar optik yakınlaştırma ve 10 kat akıllı (dijital) yakınlaştırma yapılabiliyor. Çeşitli filtre özellikleri, güzellik, estetik ve yaratıcı rötuşları bünyesinde barındıran makinede 2,7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılıyor. Üç farklı renk seçeneği ile birlikte piyasaya sürülecek olan Panasonic Lumic DMC-XS3’ün ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz belli değil.
Panasonic DMC-XS3

Panasonic Lumix DMC-FZ70
Panasonic Lumix DMC-FZ70
Panasonic, şık tasarımıyla dikkat çeken Lumix DMC-XS3’ün haricinde Lumix ailesinin bir diğer üyesi Lumix DMC-FZ70‘i de görücüye çıkardı. 16,1 megapiksel çözünürlüklü yüksek hassasiyete sahip MOS sensörün kullanıldığı makine, 60 kata  kadar yakınlaştırma yapan optik zoom yeteneği ile göze çarpıyor. 20-1200mm lensin yer aldığı cihazda Full HD video kaydı MP4 veya AVCHD formatında yapılabiliyor. Panoramik tarza fotoğraflar çekmenye de izin veren Lumix DMC-FZ70, DMC-XS3’te olduğu gibi çeşitli filtre efektleri de sunuyor. Önümüzdeki ay fotoğraf tutkunlarının karşısına çıkacan olan makineni yurt dışındaki satış fiyatı 399 dolar.

YORUMLAR