reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’dan hashtag ile alışveriş yapabilmek mümkün

American Express bir süredir üzerinde iyileştirme çalışmaları yaptığı Sync programı kapsamında artık kişilerin Twitter etiketleri yardımıyla alışveriş yapabilmelerini sağlıyor. Özel indirim kampanyaları uygulayan sistemin çalışma mantığı ise oldukça basit.

Resmi olarak dün duyurulan yenilik çerçevesinde kartını senkronlamış AmEx kullanıcıları mikro blogda yazacakları etiketle oturdukları yerden dakikalar içerisinde alışveriş yapabiliyor. Üstelik doğru hashtag yazıldığı takdirde ilgili üründe büyük oranda indirim sağlanıyor. Örneğin  #BuyAmexGiftCard25 ile 25 dolar değerindeki hediye kartını sadece 15 dolara satın alabilmeniz mümkün. Diğer taraftan Amazon Kindle Fire HD’yi %50 indirimle 149.99 dolara, Xbox kontrol cihazını ise 29.99 dolara (%10 indirim) elde edebilirsiniz.

Twitter’a belirtilen içeriği girenler öncelikle @AmexSync üzerinden doğrulama bildirimi alıyor. Daha sonra 15 dakika içerisinde gelen onay etiketini paylaşan üye işlemini tamamlıyor. Ayrıca diğer ürünlerin hashtag’leri tweet’lendiğinde kazanılan indirimler direkt karta yükleniyor. Böylelikle kullanıcılar ile markalar bir araya gelerek mutualist ilişki kurup avantajlı alışverişin keyfini çıkarabiliyor.

 VİDEO