reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic SC-BT330 incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

DAHA İYİ OLABİLİRDİ
İki adet kule hoparlörle gelen SC-BT330, ayrıca üç adet de küçük hoparlörü içeriğinde barındırıyor. Güçlü ses çıkışı sağlayan bir subwoofer’ı da bulunan SC-BT330, tasarımıyla rakiplerinden pek ayrılmıyor. Her ne kadar tüm bileşenlerinde olmasa da, özellikle kule hoparlörleriyle sıradan bir görünüm sergileyen SC-BT330, estetik olarak en büyük yarayı buradan alıyor. Tasarımı geride bırakıp cihazın asıl işi olan ses konusuna değinmek gerekirse, cihaz her ne kadar toplamda 1000 watt gibi sağlam bir ses gücüne sahip olsa da, bunu performansına istediğimiz ölçüde yansıtamıyor. Hem müzik, hem de film testimiz sırasında rakipleriyle kıyaslandığında ortalama bir performans sağlayan cihazdan, açıkçası daha iyi bir sonuç beklerdik. Ek olarak fiyat / performans değerlendirmesi yapıldığında SC-BT330’un karşılaştırma listenizde yer alması gereken bir seçenek olduğunu söylemeliyiz.

BLU-RAY DESTEĞİ
Üzerinde bir Blu-ray oynatıcısı bulunduran SC-BT330, Full HD desteği sunuyor. Böylece Blu-ray arşivinize talip olan SC-BT330, kendine özgü bir görüntü işleme teknolojisine sahip. PHL Reference Chroma Processor Plus adındaki bu teknolojisiyle renkleri iki kat daha gerçekçi bir şekilde görüntülemek üzere sinemaseverlere sunulan SC-BT330, içeriklerinizi görüntüleme konusunda size sıkıntı yaşatmayacaktır. Arabirimiyle de rahat bir kullanım imkanı sunan SC-BT330’un arabirimi her ne kadar Türkçe dil seçeneğine sahip olmasa da bir yazılım güncellemesiyle bu sorun giderilecektir. Aynı işlemle Türkçe alt yazı desteği de sunacak olan cihaz, böylece DivX tutkunlarının beklentilerini karşılayacaktır.

KABLOLU / KABLOSUZ AĞ DOSTU
Bağlantı desteğiyle çeşitlilik sunan SC-BT330, hem kablolu, hem de kablosuz ağlara bağlanabiliyor. Ancak kablosuz ağlar için bir adaptöre ihtiyaç duyan SC-BT330, sahip olduğu ve uzaktan kumanda üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz VIERA Cast aracılığıyla internet üzerinden video izlemenize olanak tanıyor. Bu arada SCBT330’ un VIERA Link bağlantı özelliğini desteklediğini ve böylece örneğin kendisiyle uyumlu bir VIERA televizyon ile kullanıldığında pek çok ayarın otomatik olarak yapılabileceğini de söylememiz gerekli. Son olarak cihazın üzerinde bir adet USB bağlantısının bulunduğunu, ancak bu portun Blu-ray oynatıcının arkasında yer almasından dolayı erişimin bir hayli zor olduğunu da söyleyelim.

TASARIM
-3YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-3YILDIZ-

ARTILAR
Blu-ray desteği, Wi-Fi Ready ile kablosuz arka hoparlör seçeneği, iPod Dock, bağlantı zenginliği.

EKSİKER
Ses performansı daha iyi olabilirdi. Wi-Fi için adaptöre ihtiyaç duyuyor. Vasat tasarım.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ses Gücü
• 1000 watt

Görüntü Desteği
• Full HD

Ses Desteği
• Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital

Desteklediği Formatlar
• BD-Live, DVD, DivX, AVCHD, MP3, JPEG

Bağlantılar
• DLNA, HDMI, Vidio Out
• Digital Audio Input, Analog Audio Input
• Wi-Fi USB, Ethernet, iPod Dock, FM anteni

Subwoofer
• 100 watt (45 -120 Hz frekans aralığı)

Ön Hoparlörler
• 60 watt x 2 (120 Hz – 20 kHz)

Orta Hoparlörler
• 106 watt (120Hz – 20kHz)
• 60 watt x 2 (120 Hz – 20 kHz)

İLGİLİ HABERLER