reklamı kapat

POPÜLER

Samsung C3300 Champ incelemesi

 - Güncelleme: 23 Eylül 2010 00:47

Ekranın altında klasik bir şekilde çağrı tuşları ile geri dönüş tuşu konumlandırılmış. Sol yanda ses kontrol tuşları, sağ yanda kilit tuşu bulunuyor. Standart microUSB ve 3.5 mm kulaklık bağlantıları ise cihazın üst kısmına yerleştirilmiş. Tüm bu bağlantılar ve kısayol tuşları kullanım açısından doğru yerde ve oldukça pratik.

TOUCHWIZ LITE ARAYÜZ

Samsung tarafından üretilen dokunmatik ekranlı mobil iletişim cihazlarında sunulan TouchWiz arayüzü, basit haliyle Champ üzerinde kullanıcılara sunuluyor. Dört sayfadan oluşan ana ekran birçok fonksiyona kolay ulaşım için düzenlenmiş. Ekranlar arasında parmağınızı sağa sola sürerek geçiş yapabiliyorsunuz. Ekran kapasitif değil, dirençsel dokunmatik teknolojisiyle çalışıyor. Hassasiyeti iPhone ve muadillerinden çok uzak olsa da, hızlı çalışan işletim sistemi sayesinde rahat bir kullanım sunduğunu söyleyebiliriz. Yine de parmakla yönetmede zorlanan kullanıcılar için cihazın sağ üst kısmına bir stylus kalem yerleştirilmiş. Fakat büyük simgeler ve yüksek performanslı yazılım sayesinde pek ihtiyaç duyulacağını düşünmüyoruz. Son iki ana ekrandaki kısayolları üzerlerine dokunarak kolayca değiştirebiliyorsunuz. Rehber kayıtlarına fotoğraf eklerseniz, sık arananlar ekranında fotoğraflı olarak görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

SOSYAL AĞLAR
Cihazın ana ekranı dört sayfa halinde sıralanan büyük simgelerden oluşuyor. Parmakla sayfalar arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Yine büyük simgeler, istediğiniz uygulamayı sorunsuzca açabilmenizi sağlıyor. C3300 üzerinde takvim, dönüştürücü, ses kaydı gibi standart uygulamaların yanı sıra internet servislerine kolay ulaşım sağlayan uygulamalar da mevcut. Google arama, Gmail, Facebook, MySpace, Flickr ve Picasa, Samsung Champ ile erişebileceğiniz servislerden bazıları. Kamerayı kullanarak yaptığınız çekimleri doğrudan bu servislere yükleyebiliyorsunuz. Giriş seviyesinde olması itibariyle cihazın 3G desteği bulunmuyor. Bu sebeple bağlantı açısından sadece GPRS ya da EDGE kullanabiliyorsunuz. Wi-Fi bağlantısı da yok fakat Bluetooth destekliyor. Standart bir müzik çalar uygulaması ve stereo FM radyoya sahip olan C3300’ün üzerindeki kamera oldukça zayıf. 1.3 megapiksel çözünürlük sunan kamera ile 15 kare/sn değeriyle video kaydı yapabiliyorsunuz.

TASARIM
-3YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Oldukça küçük, kullanışlı ve pratik. Sosyal servislere doğrudan erişim.

EKSİLER
3G desteği yok, kamera zayıf.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
• GSM

Ekran
• 240×320 piksel dokunmatik LCD

Hafıza

• 30 MB dahili
• MicroSD hafıza kartı (8 GB maksimum)

Kamera
• 1.3 megapiksel, 15fps video kaydı

Multimedya Desteği
• MP3, AAC, WMA

Bekleme / Konuşma Süresi

• 666 / 12 saat

Bağlantılar
• USB 2.0, Bluetooth

Boyutlar

• 96.3 x 53.8 x 13 mm

Ağırlık

• 80 gram

İLGİLİ HABERLER