reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic TX-L42D25E

Panasonic’in VIERA ailesinde yer verdiği TX-L42D25E, geniş ekranlı televizyonlara yakın ilgi duyan kullanıcılar tarafından incelenmesi gereken cihazlardan biri olarak dikkat çekiyor. Şık ve doygun tasarımıyla inceleme altında tuttuğumuz süre boyunca ofis çalışanlarının ilgisine maruz kalan TX-L42D25E, kurşuni renkli geniş ekran çerçevesi ve onu tamamlayan oval masa standıyla güçlü bir görsellik sunuyor. Özellikle çerçevesinde kullanılan özel malzeme sayesinde arkasına aldığı ışık desteğiyle hologram tadında bir görsellik de sunan TX-L42D25E, bu sayede tasarımıyla beğeni kazanmakta pek zorlanmıyor. Fakat cihaz her ne kadar ön paneliyle ilgi toplasa da, bizce rakipleri arasında biraz hantal kalıyor. Zira TX-L42D25E’nin, her bir modelde daha zayıf bir formla karşımıza çıkan rakiplerine nazaran kalın bir gövdesi bulunuyor. Tüm bağlantılarına arka tarafında yer veren TX-L42D25E, menü tuşlarını da yine bir sonraki sayfada göreceğiniz Philips 40PFL7605H/12 gibi hemen yan tarafında bulunduruyor. Diğer Panasonic 2010 televizyon modelleriyle aynı arabirime sahip olan TX-L42D25E, beraberinde getirdiği uzaktan kumandasıyla tamamı Türkçe olan arabirim içinde kaybolmadan dolaşmanıza olanak tanıyor. Uzaktan kumandanın tasarımını pek beğenmediğimizi de söyleyelim. Mat malzemeyle işlenmiş 42 inç genişliğinde bir panele sahip olan TX-L42D25E, LED arka aydınlatmalarıyla kendine LED LCD kategorisinde yer buluyor.

IPS LED LCD TEKNOLOJİSİ
Panasonic’in IPS teknolojisiyle geliştirilmiş olan TX-L42D25E, bu teknoloji sayesinde parlak bir panele sahip. Renk oluşturma yeteneğine katkıda bulunan bu teknoloji, aynı zamanda cihazın sahip olduğu 178 derecelik geniş görüş açısını da destekliyor. Açılı olarak izlendiğinde görüntülerin solmamasını sağlayan IPS teknolojisi, ayrıca zengin kontrast oranına da katkı sağlıyor. IPS’in yanı sıra Panasonic’in diğer televizyonlarından da aşina olduğumuz Intelligent Frame Creation Pro teknolojisiyle zenginleştirilmiş olan TX-L42D25E, bu sayede hızlı ve hareketli sahnelerde görüntünün keskinlik ve netlikten kayıplar vermesini engelliyor. Başarılı görüntü performansının yanında yüksek ses kalitesiyle de ilgi toplayan TX-L42D25E, rakiplerine oranla daha zengin bir ses performansı yakalayabilmesi için bambu kaplamalı hoparlörlerle donatılmış. Bu sayede doğal bas oranını yansıtabilen TX-L42D25E, film ve oyun keyfiniz sırasında görüntüyle olduğu kadar, sesle de eğlence barınızı doldurmayı başarıyor.

SINIRSIZ İNTERNET KEYFİ
Gelişmiş internet servisleriyle beraber gelen TX-L42D25E, böylece oturma odanızda karşısındaki rahat koltuğa yayılmışken, yerinizden kalkmadan internette dolanabilmenize, video ve fotoğrafları görüntüleyebilmenize, müzik dinleyebilmenize ve hatta sevdiklerinizle görüntülü sohbet etmenize olanak tanıyor. Kablolu ve kablosuz erişim seçeneklerine açık olan TX-L42D25E, ilk aşamada ev ağınıza kablolu olarak kolaylıkla bağlanabiliyor; cihaz, internete kablosuz erişim sağlamak içinse, harici olarak satın alabileceğiniz bir adet Wireless LAN adaptöre ihtiyaç duyuyor. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olduktan sonra uzaktan kumanda üzerinde bulunan VIERA CAST tuşuna basarak, size popüler internet servislerini sıralayacak olan VIERA CAST ekranına ulaşabiliyorsunuz. Bu bölüm üzerinden ister YouTube ve Dailymotion gibi popüler video sitelerine girip video izleyebilir, ister Eurosport ve Bloomberg üzerinden ilginç programları takip edebilir, isterseniz de Skype üzerinden görüntülü sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Elbette Skype için bir adet kameraya ihtiyaç duyacaksınız. Bu noktada Panasonic’in televizyonlarına özel olarak geliştirdiği Panasonic TY-CC10W iletişim kamerasını ayrı olarak edinebiliyorsunuz. 389 TL fiyat etiketiyle satılan TY-CC10W, TX-L42D25E’nin test aşamasında bizimleydi. TX-L42D25E’nin USB portu üzerinden bağlantı sağlayabilen TY-CC10W, herhangi başka bir kurulum işlemine ihtiyaç duymuyor. Ayarlanabilir standı sayesinde TX-L42D25E’nin üzerine veya istediğiniz herhangi bir yere rahatlıkla konumlandırabileceğiniz TY-CC10W, görüntü kalitesiyle de TX-L42D25E’nin 42 inçlik geniş ekranında görüntülü sohbet keyfini en konforlu haliyle yaşatabiliyor.

SON SÖZLER
TX-L42D25E’ye ayırdığımız alanın sonuna gelirken; sahip olduğu özellikler, başarılı görüntü kalitesi ve internet servisleriyle televizyon izleme alışkanlıklarını değiştirmekte başarılı bir rol oynadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak birden ortaya çıkan ve dalga dalga gelen 3D teknolojili televizyon modelleriyle kıyasladığımızda yüksek fiyatı başta olmak üzere, göreceli olarak bazı özellikleri nedeniyle de kolaylıkla vazgeçilebilir olduğunu belirtmemiz gerekli.

GÖZ ALICI ÇERÇEVE
Panasonic TX-L42D25E
TX-L42D25E, çerçevesinde kullanılan özel malzeme ile ilgi topluyor

IPS TEKNOLOJİSİ
Panasonic TX-L42D25E
IPS teknolojisi, TX-L42D25E’nin her açıdan aynı renk kalitesini görüntülemesini sağlıyor

24p SMOOTH FILM
Panasonic TX-L42D25E
Bulanıklıkların sonunu getiren bu özellik, detayları yakalamanıza fırsat tanıyor

178 DERECE
Panasonic TX-L42D25E
178 derecelik geniş görüş açısıyla kalabalık aileler de mutlu olacak

SES KALİTESİ
Panasonic TX-L42D25E
Cihaz bambu hoparlörleriyle ses konusundaki endişeleri ortadan kaldırıyor

İNTERNET SERVİSLERİ
Panasonic TX-L42D25E
TX-L42D25E, sunduğu internet servisleriyle büyük keyif vadediyor

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
IPS teknolojisi, VIERA CAST ile internet servislerine erişim, Skype desteği, bağlantı seçenekleri.

EKSİLER

Hem 3D hem de muadil modellerin yanında yüksek kalan fiyatı, multimedya format desteğinde sıkıntı yaşatması.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 42 inç

Çözünürlük
• Full HD

Kontrast
• 2.000.000:1

Görüş Açısı
• 178 derece

Bağlantılar
• HDMI (4 adet)
• DLNA
• Scart (2 adet)
• Ethernet
• USB
• SD kart
• Kulaklık

Dahili Hoparlör
• 2×10 watt

Enerji Tüketimi
• 152 W

Boyutlar
• 1.032 x 655 x 77 mm

Ağırlık
• 21.5 kilogram