reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic TX-P42G20E incelemesi

Yine bu teknoloji sayesinde kullanıcıların gözlerini de daha az yoran TX-P42G20E, ekran başında daha fazla vakit geçirmenizi e eğlence barınızı da aynı oranda doldurmanızı mümkün kılıyor.

İZLEYENLERİ İÇİNE ÇEKİYOR
Şık siyah tasarımıyla izleyenleri kendine çeken TX-P42G20E, NeoPDP teknolojisinin yanı sıra 600 Hz Alt-alan Sürücü teknolojisine de sahip. Bu sayede temel görüntü kalitesini yenileyen TX-P42G20E, ayrıca kontrast seviyesini de geliştiriyor ve hareketli görüntülerin de fazlasıyla net olmasını sağlıyor. Böylece filmlerin aksiyon sahnelerinde herhangi bir detayı kaçırmayacak, spor saatlerinizde de büyük keyif alacaksınız. Full HD görüntüleri görüntüleyebilen TX-P42G20E, bağlantı desteğiyle de başarılı bir ürün. 4 adet HDMI bağlantısı bulunan cihaz, bunun yanı sıra üzerinde 2 adet USB girişi ve SD kart bağlantısına yer veriyor. Ayrıca halihazırda Ethernet girişi de bulunduran cihaz, böylece internete rahatlıkla bağlanabilmenize de olanak tanıyor. Bu sayede cihazın beraberinde getirdiği uzaktan kumanda üzerinde yer alan VIERA Cast vasıtasıyla YouTube, Picasa, Amazon Video ve daha pek çok servise oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz. Yine uzaktan kumanda üzerinde bulunan VIERA Link butonu ile de televizyonunuzun yanı sıra Blu-ray / DVD oynatıcınızı, ev sinema sisteminizi, fotoğraf makinenizi ve video kameranızı da yönetebilmeniz mümkün.

BAŞARILI ARABİRİM
VIERA Tools arabirimi ile başarılı performansını kullanım kolaylığı ile pekiştiren TX-P42G20E, uzaktan kumanda üzerinden ulaşabileceğiniz bu arabirim ile fotoğraf, video ve müzik gibi multimedya dosyalarına rahatlıkla ulaşabilmenize olanak tanıyor. USB veya SD kart üzerinden ulaşmak istediğiniz dosyalarınıza bu sayede hızla ulaşabiliyorsunuz. Hazır multimedyaya değinmişken, cihazın alt yazı desteğinin bulunduğunu, fakat Türkçe harflerde sıkıntı yaşattığını söylemeliyiz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
NeoPdP teknolojisi, 600 Hz Alt-alan Sürücü teknolojisi ile görüntü kalitesini yenilemesi, Avantajlı Güç Tüketimi modu ile enerji tüketimini göz önünde bulundurması.

EKSİLER
Kablosuz bağlantı desteği yok.

SONUÇ
Ekran başında vakit geçirmeyi seven kullanıcıların keyif alabileceklerini düşündüğümüz TX-P42G20E, beraberinde getirdiği teknolojileri ile başarılı görüntü performansı sunarken, bağlantı desteğiyle de zenginlik gösteriyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 42 inç

Çözünürlük
• 1920x1080p

Kontrast

• 5.000.000:1

Görüntüleme Oranı

• 4:3, 14:9, 16:9

Bağlantılar
• HDMI (4 adet), Scart (2 adet)
• Ethernet, USB (2 adet), SD kart, PC Input
• Kompozit video, komponent video

Enerji Tüketimi

• 280 W

Boyutlar
• 1029 x 654 x 82 mm

Ağırlık
• 20.5 kilogram