reklamı kapat

POPÜLER

Samsung B2430H incelemesi

Ekranın hemen altında yer alan dokunmatik tuş takımı vasıtasıyla menüler arasında dolaşabiliyor ve işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir stant üzerinde duran ekran ne yazık ki farklı konumlandırma koşullarına göre ayarlanamıyor. Yani ekranı ileriye ve geriye doğru konumlandırmanız olanaksız. Stant nedeniyle de yüksekte duran ekran, bu nedenle dizüstü bilgisayar kullanıcıları için uygun bir ikinci monitör olmayabilir. Bu noktada yine Samsung’un Lapfit monitörlerine göz atmanız yararınıza olacaktır.

BAŞARILI PERFORMANS
Sahip olduğu 5 ms tepki süresi sayesinde yüksek performans gösteren B2430H, böylece filmlerin hızlı aksiyon sahnelerinde ve yarış oyunlarında hiçbir detayı kaçırmamanızı sağlayacak. 70.000:1 kontrast oranı bulunan B2430H, bu sayede koyu sahnelerdeki detayları gözler önüne serebilirken, performansını da olumlu yönde geliştiriyor. 4:3 ve 16:9 görüntüleme oranlarına sahip olan B2430H, Full HD içerikleri görüntülemenize olanak tanıyor. Cihaz, geliştirilmiş Colour Effect ile farklı tonlarda efektleri de kullanıcılara sunuyor. Aqua, Sepia, Green ve Grayscale renk tonlarını sunan Colour Ef fect’in yanı sıra MagicEco özelliğine de sahip olan B2430H, bu sayede çevreyi de koruyor. Böylece kullanıcılara enerji sarfiyatını düşürmeleri için olanak sağlayan B2430H, otomatik kapanma zamanlayıcısına da sahip. Ayrıca B2430H, bekleme süresinde 0.3 watt’ın altında enerji tüketiyor.

BAĞLANTI KOLAYLIĞI
Üzerinde D-Sub ve DVD-D’nin yanı sıra HDMI bağlantısı da bulunduran B2430H, böylece rahatlıkla çevre cihazlara bağlanabiliyor. Üzerinde herhangi bir hoparlörü olmayan B2430H, Audio-In bağlantısı ile ses kaynaklarına bağlanılabilirlik sağlıyor. Fakat yine de üzerinde halihazırda bir hoparlör görmek daha iyi olurdu diye düşünüyoruz. Son olarak kullanıcıların Full HD içerikleri görüntülemek için başarım elde edebilecekleri bir monitör olduğunu yineleyebileceğimiz B2430H, satın alma aşamasında mutlaka yakından incelenmeli ve atlanmamalı.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Stil sahibi tasarımı, görüntü performansı, kolay bağlanılabilirliği, Full HD desteği.

EKSİLER
Hoparlörü yok, ekranın sabit olması ergonomiyi olumsuz yönde etkiliyor.

SONUÇ
Stil sahibi kullanıcılara hitap eden B2430H, şık tasarımının yanında görüntü desteğiyle de başarılı bir monitör. Cihaz, her ne kadar üzerinde bir hoparlör bulundurmasa da, Audio-In bağlantısıyla kolaylıkla bir ses kaynağına bağlanabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 24 inç LCD

Çözünürlük
• 1920×1080

Tepki Süresi
• 5 ms

Parlaklık

• 300 cd

Kontrast
• 70.000:1

Renk Desteği
• 16.7 milyon

Bağlantılar
• HDMI, D-Sub, DVI-D, Audio-In

Dahili Hoparlör
• Yok

Kulaklık Girişi
• Var

Boyutlar
• 582 x 381.8 x 66.7 mm

Ağırlık
• 5.1 kilogram

YORUMLAR