reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic TX-P50VT20E incelemesi

Ancak yine de gözlükle ekran başında olduğumuz anlarda daha çok eğlendiğimizi gönül rahatlığıyla itiraf edebiliriz. Zira Panasonic’in 3D devi TX-P50VT20E’nin (VT20) testi sırasında izlediğimiz 3D Blu-ray diskinde yer alan demolar arasındaki rafting sahnesinde ıslanmanın, bir şişe suyun yüzünüze boca edilmesinden daha keyifli olduğu açık (Tecrübeyle sabittir!). Yani anlatmak istediğimiz şu ki, VT20 işini gerçekten fazlasıyla iyi yapıyor. Evet, yazıya hızlı bir giriş yaptık, ancak affedin tekrar ekran başına geçmek için kendimizi zor tutuyoruz. Öhm… VT20’ye yakından bakalım…

BÜYÜLENECEKSİNİZ!
50 inçlik devasa bir ekrana sahip olan VT20, üstün bir 3D deneyimi yaşatıyor. Özellikle görüntü kalitesi ve netliğiyle hem 3D, hem 2D formatındaki görüntüler karşısında büyüleneceğinizi rahatlıkla söyleyebileceğimiz cihaz bu yeteneğini sahip olduğu teknolojilere borçlu. 600 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro teknolojisi ile görüntü netliğini tüm keskinliğiyle gözler önüne seren VT20, bu sayede hızlı sahnelerde küçük ayrıntılar da dahil olmak üzere görüntüyü bulanıklaştırmadan görüntüleyebiliyor. Infinite Black Pro teknolojisi ile de 5.000.000:1’in üzerinde doğal kontrast oranı sunan cihaz, böylece koyu sahnelerde de detay kaybını ortadan kaldırıyor. Bu iki teknolojinin yanına Full HD 3D görüntü desteğini ve geniş görüntüleme açısını da kattığınızda ortaya fazlasıyla başarılı bir cihaz çıkıyor diyebiliriz. Cihazın 3D özelliğini isteğinize bağlı olarak değiştirebiliyorsunuz. Ancak eminiz ki, VT20 ile tanıştıktan sonra 3D Blu-ray filmlerden başınızı kaldıramayacak ve her akşam evinize ziyarette bulunan komşularınızdan kurtulmanın bir yolunu arayacaksınız. Bu arada cihazın beraberinde DMP-BDT300 3D Blu-ray oynatıcı, iki adet 3D gözlük ve yine iki adet 3D film ile geldiğini ve böylece büyük avantaj sağladığını da söylemeliyiz.

VIERA TEKNOLOJİLERİ
Cihazın 3D özelliği ve üstün 3D deneyimini 50 inçlik ekranı ile ekran başındakilere yaşatarak etkisi altına almasının dışında, bir de Panasonic’in Viera teknolojilerini barındırmasıyla da başarı kaydettiğini söyleyelim. Viera Tools, Viera Cast ve Viera Link adındaki bu özellikleri kullanarak dijital medyanın keyfini sürebilmenize, çevre cihazlarına kolayca bağlanarak içerik alışverişi gerçekleştirebilmenize ve multimedya dosyalarınıza kolay erişebilmenize olanak tanıyan VT20, ayrıca Viera Cast altında bulunan Skype uygulaması ile sevdiklerinizle 50 inçlik ekran vasıtasıyla iletişim kurabilmenize olanak da tanıyor. Böylece sevdikleriniz nerede olursa olsun onları evinize davet edebilir ve karşılıklı birer fincan çay içebilirsiniz. Elbette bunun için bir kamera bağlantısı gerekiyor. TY-CC10 Communication Camera’sı ile bu handikabı aşmanızı sağlayan Panasonic, böylece VT20’yi yalnızca bir televizyon olmaktan çok uzakta bir yere taşıyor. Ağ bağlantılarıyla da uyumlu olan VT20, evinizde yer alan diğer cihazlarla iletişim kurabiliyor. Bunun için menüden ulaşabileceğiniz yönergeleri takip ederek ağ bağlantısını yapmalısınız. Ardından içerik alışverişinin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

ÇEVREYLE DOST PLAZMA
Plazma kategorisinde yer alan VT20, NeoPDP teknoloji ile geleneksel plazma teknolojisini bir üst seviyeye taşıyarak, görüntü kalitesine büyük katkı sağladığı gibi, aynı zamanda geleneksel plazmalardan daha çevreci olmasıyla öne çıkıyor. Her bir pikselin yalnızca kendi ışığını kontrol etmesini sağlayan NeoPDP teknolojisi, enerji tasarrufuna büyük katkıda bulunuyor. Çevreye zararlı katkı maddelerinden arındırılarak geliştirilen VT20, günde 8 saatlik performans göstererek 30 yıldan uzun bir süre boyunca evinizin başköşesinden ayrılmayacağının da garantisini veriyor.

SON SÖZLER
VT20; şık tasarımı, başarılı görüntü üstünlüğü ve konfor sunan teknolojileri ile beğeninizi kolayca kazanacak türde bir televizyon. Ayrıca, beraberinde Blu-ray oynatıcı, 3D gözlük ve film getirmesi de cabası.

BLU-RAY OYNATICI HEDİYELİ
VT20, DMP-BDT300 3D Blu-ray oynatıcı ile birlikte geliyor

BAŞARILI 3D
VT20, Full HD 3D ekranıyla kullanıcıları 3 boyutlu yolculuğa çıkartıyor

VIERA CAST GÜCÜ
Viera Cast özelliğiyle çevrim içi dünyaya taşınabilirsiniz

GENİŞ GÖRÜŞ AÇISI
VT20’nın sunduğu geniş görüş açısı ile kalabalık film seansları mümkün

ÇEVREYLE DOST
Çevreye zararlı olmayan cihaz, 30 yıldan uzun süre kullanım garantili

VIERA LINK İLE ULAŞIN
Viera Link özelliği ile tek kumandayla pek çok cihazı kontrol edebilirsiniz

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Görüntü kalitesi, başarılı 3D performansı, Viera teknolojileri ile multimedya fonksiyonlarını genişletmesi ve bağlantı kolaylığı.

EKSİLER
Kablosuz ağlara bağlanabilmek için bir adaptöre ihtiyaç duyması.

SONUÇ
Sahip olduğu teknolojiler ile dev ekranından yansıyan renklerin büyüsüne kapılmamak için kendinize iyi bahaneler üretmenize neden olacak olan VT20, 3D performansıyla göz dolduruyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Türü
• NeoPDP plazma

Ekran Büyüklüğü
• 50 inç

3D Desteği
• Var

Çözünürlük
• 1920x1080p

Kontrast

• 5.000.000:1

Bağlantılar
• HDMI (4 adet)
• Scart (2 adet)
• Ethernet
• USB (2 adet)
• PC bağlantısı

Dahili Hoparlör
• Stereo hoparlörler

Enerji Tüketimi
• 220 – 240 V

Boyutlar
• 1.224 x 771 x 90 mm

Ağırlık
• 27.5 kilogram