reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’ten öğrencilere özel 3E Windows Tablet

İnteraktif eğitime imkan veren ve öğrencilerin taşıdığı yükü azaltan tabletler eğitim hayatının alışıldık bir parçası haline gelirken bu fırsatı kaçırmak istemeyen Panasonic, özellikle ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin kullanımına yönelik olarak tasarlanan 3E hibrit Windows tabletini duyurdu.

Öğrencilerin derslerinde faydalanabileceği ilginç özellikleri de bünyesinde barındıran tablette mikroskop, sıcaklık ölçer gibi donanımsal avantajların yanı sıra Intel’in bir araya getirdiği eğitim uygulamaları ve ders planları bulunuyor. Çocukların cihazları sıklıkla düşürebileceği veya başka kazalara maruz bırakabileceği düşünülerek tasarlanan tablet, su ve toz geçirmez olmasının yanı sıra 70 cm’ye kadar yükseklikten düşürmeye dayanıklı.

10 inç ekranla gelen tabletin çözünürlüğü 1366z768. Tablette ayrıca 1,3 GHz’lik Intel Atom AZ3740D dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 32/64 GB dahili hafıza bulunuyor. Windows 8.1 Pro işletim sistemli ve kendi stylus’ıyla gelen tabletin satış fiyatı da 499 dolar olarak açıklandı.