reklamı kapat

POPÜLER

Paperscape bütün bilgisayarı buluta taşıyor [Video]

Bulut sistemleri günden güne hayatımıza daha çok giriyor. Artık dosyalarımızın büyük bir bölümünü bulut depolama sistemlerinde saklıyoruz ve istediğimiz yerden bu dosyalara ulaşım sağlayabiliyoruz. Oldukça ilgi çekici bir girişim olan Paperspace ise yalnızca dosyalara erişim sağlamak yerine bilgisayardaki tüm dosyalara her yerden ulaşmayı mümkün hale getiriyor. 

Evdeki bilgisayardan Paperspace’e giriş yaparak sistemi kullanmaya başlamak mümkün. Dosyaları kendi sunucularına aktaran Paperspace, bu dosyaların internet bağlantısı olan her yerden kullanılmasını sağlıyor. Herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden buluttaki bilgisayara giriş yapılıyor ve istenen işlemler gerçekleştirilebiliyor. Sistem o kadar iddialı ki, hiçbir takılma olmadan yüksek çözünürlükte video izlenebileceği ve hatta çizim bile yapılabileceği söyleniyor.

Eğer internet tarayıcısı ile uğraşmak istemiyorsanız, o zaman da Paperweight ismi verilen cihaz sahneye çıkıyor. Yalnızca monitör, klavye ve fareye ihtiyaç duyan Paperweight, mini bir bilgisayar görevi görüyor. Paperspace ile aynı görevi üstlenen cihazı kullanabilmek için internet bağlantısı yeterli oluyor.

paperweight
Kağıt üstünde sistem gayet başarılı olsa da stabilite ve güvenlik konularında akıllarda bazı soru işaretleri bırakıyor. Sunuculara yüklenen sistemin ne kadar iyi korunacağı bilinmiyor. Ayrıca sunucular çöktüğü takdirde dosyalara nasıl erişileceği de kafa karıştıran sorulardan biri.

İnternet tarayıcısına ihtiyaç duymadan bilgisayara erişmeyi sağlayan Paperweight isimli cihaz için 50 dolara ön sipariş verilebiliyor. Paperspace sistemine erişim sağlayabilmek için ise aylık 10 dolara üyelik almak gerekiyor. Henüz tam anlamıyla faaliyete geçmeyen sistemin önümüzdeki dönemlerde tam anlamıyla kullanılmaya başlanacağı belirtiliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Paperscape bütün bilgisayarı buluta taşıyor [Video]” için 2 cevap

  1. alver bitti direk al dedi ki:

    Bu haberi görünce çok mutlu oldum yaklaşık 1o yıl önce ya bizlerin bilgilerine ulaşmak için ne kadar takla atıyorlar bize bir sistem kursunlar direk orda çalışalım diyorum buda oldu EVET artık bilgi çalma için milyon dolar yatırıma gerek yok bütün işlemleri direk ROOT da yapın onlarda alacağini alsın böylece ohhne güzel TEKNOLOJİ KÖLELİĞİ yaşasın online çalışma sende mutlu oda mutlu

  2. Koray dedi ki:

    Hiç güvenli bir sistem değil.